Italija slavila u Belgiji i približila se duelu sa ,,lavovima“ u baražu za SP

Piše: Ognjen 315 pregleda Dodaj komentar

Rukometaši Italije blizu su dvomeča sa Crnom Gorom u majskom baražu za Svjetsko prvenstvo.

,,Azuri“ su u prvom meču druge runde kvalifikacija u gostima pobijedili Belgiju 29:25 (14:13) i stekli zavidnu prednost pred revanš u Peskari u nedjelju.

Poslije ujednačenih 35 minuta Italija je povela 18:15, u 42. minutu stekla je pet pogodaka prednosti (21:16), da bi Belgija u 47. smanjila na gol minusa (21:20).

Gosti su ponovo uspjeli da odmaknu, imali su i 29:24, a na kraju je igrač s naših prostora, Hamza Hadžić, postavio konačan rezultat.

Završio je meč sa četiri pogotka, jednim manje od saigrača Kobea Serasa i Sebastijana Danesija.

Kod Italijana je najefikasniji bio Davide Bulcamini koji je devet puta bio precizan, pet golova dao je Mikael Helmerson, jedan manje Andrea Parizini.