Istorijska pobjeda fudbalerki: Crna Gora bolja od BiH!

Piše: Vladan 217 pregleda Dodaj komentar

Ženska fudbalska reprezentacija Crne Gore upisala je prvu pobjedu, odnosno prve bodove, od kada nastupa u kvalifikacionim utakmicama.

Istorijski trijumf ostvaren je protiv Bosne i Hercegovine u Zenici – 3:2, poslije velike borbe u nepovoljnim uslovima za igru zbog jake kiše i lošeg terena. Ipak, ekipu Mirka Marića ni to nije zaustavilo na putu do gotovo savršenog početka kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

– Činjenica je da smo bili bolji tokom čitave utakmice i pobjeda je u potpunosti zaslužena. Djevojke su zaslužile ovako nešto, zbog ogromne želje i zalaganja tokom cijele utakmice, po veoma teškom terenu. Sa dva rana gola smo šokirali protivnice, a onda napravili grešku u fazi odbrane i vratili ih u igru. U periodu do poluvremena su uspjele da došu do izjednačenja. U drugom dijelu smo ponovo preuzeli inicijativu i došli do pobjede. Šteta što su dvije standardne igračice dobile parne kartone u nadoknadi vremena, ali želja za pobjedom je bila tolika da su u žaru borbe zaslužile isključenja. Sada imamo dva dana za oporavak, pa idemo na put u Moskvu, gdje igramo sa jednim od favorita za prvu mjesto. Cilj je da pružimo maksimum, a vidjećemo gdje će nas to odvesti, rekao je selektor Marić.

Na Trening kampu NFS BiH u Zenici viđena je veoma otvorena utakmica, čiji uvodni dio je donio čak četiri gola.

Naša selekcija povela je preko Armise Kuč u 5. minutu. Poslije asistencije Jelene Karličić, Kuč je savladala golamana domaćih Dijanu Haračić udarcem sa desetak metara. Samo četiri minuta kasnije Kuč je ponovo bila strijelac, što je bio uvod u nova uzbuđenja.

Bosna i Hercegovina je ubrzo uzvratila i to u 12. minutu, kada je mrežu gošći zatresla Melisa Hasanbegović. Povratak u egal desio se u 19. minutu – Selma Kapetanović je izvela korner, nakon kojeg je Milena Nikolić glavom savladala Anastasiju Krstović.

Do kraja prvog dijela inicijativu je imala domaća ekipa, ali je do gola mogla i Crna Gora u 41. minutu, kada je Haračić odbranila dobar pokušaj Anđele Tošković.

Nastavak meča donio je prilike na obje strane, ali se mreža samo jednom tresla. I to u 60. minutu, poslije precizno izvedenog jedanaesterca kapitena Crne Gore Slađane Bulatović. Prethodno je Hasanbegović u svom šesnaestercu oborila Medinu Dešić.

Domaće su mogle do izjednačenja u 73. minutu, međutim, Marija Ana Milinković pogodila je prečku.

U 78. minutu Kuč se našla u izglednoj prilici, dok je Dešić u posljednjem minutu regularnog toka utakmice zatresla prečku. Sami finiš donio je dva crvena kartona za igračice Crne Gore, Karličić i Dariju Đukić.

Naredni rival Crne Gore je Rusija, koja će našu selekciju dočekati u Moskvi 21. septembra.

BOSNA I HERCEGOVINA – CRNA GORA 2:3

0:1 – Kuč 5′, 0:2 – Kuč 9′, 1:2 – M. Hasanbegović 12′, 2:2 – Nikolić 19′, 2:3 – Bulatović (p) 60′

Bosna i Hercegovina: Dijana Haračić, Nikolina Dijaković (od 62. Alma Kamerić), Melisa Hasanbegović, Maja Hrelja, Amela Kršo (od 77. Glorija Slišković), Marija Ana Milinković (od 76. Maja Jelčić), Đula Velagić, Dajana Spasojević (od 46. Andrea Grebenar), Selma Kapetanović, Merjema Medić (od 62. Jelena Koprena), Milena Nikolić.
Selektor: Samira Huren.

Crna Gora: Anastastija Krstović, Milica Radunović, Maja Šaranović, Darija Đukić, Aleksandra Popović, Nađa Đurđevac (od 74. Radosava Kočanović), Jelena Karličić, Anđela Tošković, Slađana Bulatović, Armisa Kuč, Medina Dešić.
Selektor: Mirko Marić.