Iran u trileru savladao Čile

Piše: Ognjen 308 pregleda Dodaj komentar

U veoma uzbudljivom meču na otvaranju grupe A 28. Svjetskog prvenstva u „Tauron areni” u Krakovu, Iran je savladao Čile 25:24.

Tim Veselina Vujovića je dugo vodio, nekoliko imao i plus tri, ali su uporni Južnoamerikanci stigli do prve prednosti sredinom 2. poluvremena (18:17).

Nepunih 10 minuta prije kraja, dogodila se nesvakidašnja situacija – kada je Čile dao gol za 21:20, Vujović je rekao svom igraču da pritisne taster za tajm-aut, što je zabranjeno.

Sudije iz BiH, Amar i Dino Konjičanin, pregledale su snimak, isključile Momahadrezu Oraeija, a potom i Afšina Sadegija, što je brojčano jači rival iskoristio da povede 23:20.

Iran je, međutim, preokrenuo na 24:23, najviše zahvaljujući sjajnom golmanu Mohamadu Sijavošiju, koji je pri rezultatu 23:23 odbranio sedmerac, a potom i zicer Sebastijanu Sebaljosu.

Čileanci su izjednačili, Mohamad Bennhamnija na 29 sekundi do kraja pogodio za 25:24, da bi Sijavoši izrastao u apsolutnog heroja i odbranio svoj 17. šut, ovog puta zicer sa desnog krila Lusijana Skarameljija, čime je sačuvao pobjedu Irana.

IZVOR: Vijesti.me