Igokea u “Topolici” srušila Mornar

Piše: Ognjen 809 pregleda Dodaj komentar

Košarkaši Mornara propustili su veliku priliku da na svom parketu upišu pobjedu protiv Igokee u meču 9. kola ABA lige.

Gosti iz Laktaša slavili su u meču sa pregršt poena rezultatom 103:97 u posljednjem meču koji je za Mornar odigrao Bobi Braun koji se po svemu sudeći seli za Kinu.

Ovo je ujedno bio i peti vezani poraz za našeg šampiona u ABA ligi koji će posle reprezentativne pauze morati mnogo mnogo bolje…

Crnogorski predstavnik je imao 12 poena minusa na poluvremenu ali je odličnom serijom u trećoj četvrtini, pa onda i u finišu duela došao u situaciju da do kraja vjeruje u trijumf.

Ipak, iskusna ekipa Igokee imala je više koncetracije u prelomnim trenucima…

Upravo je Braun bio najefikasniji kod Mornara i postigao je 21 poen. Jedan manje postigao je Vranješ a 17 je dodao Kenig.

U timu Igokee 23 poena najboljeg igrača ove sezone Zubčića koga je sjajno pratio novajlija Lafajet sa 20. Vilijams je dodao 14 a dva manje Lešić.

Ekipa Mihaila Pavićevića je nakon ovog poraza ostala na začelju tabele sa učinkom 2-7.