Hrvatska nadigrala Crnu Goru, pobjeda protiv Kazahstana imperativ

Filip
Piše: Filip 156 pregleda Dodaj komentar

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore poražena je danas od Hrvatske 13:8 u trećem kolu olimpijskog turnira.

„Ajkule“ su pretrpjele drugi poraz na turniru i u narednom kolu (subota, 3. 00 h) protiv Kazahstana imaju imperativ pobjede.

Žestok ritam viđen je na početku meča, „ajkule“ su povele golom Aleksandra Ivovića, Hrvati izjednačili i rezultatom 1:1 završena je prva četvrtina.

U drugoj četvrtini Hrvati su bili bolji, sedam puta imali igrača više, od toga realizovali četiri napada, konstantno imali i tri gola prednosti u prvom dijelu…

„Barakude“ su održavale vođstvo i u drugom poluvremenu, Crna Gora nije mogla da uhvati priključak, pa je u četvrtoj četvrtini Hrvatska prvi put imala i pet golova prednosti i na kraju ubjedljivo slavila i nadigrala „ajkule“.

Aleksandar Ivović, Miroslav Perković i Dušan Matković postigli su po dva pogotka.

Na drugoj strani Loren Fatović je tri puta zatresao mrežu Petra Tešanovića.

Kada je riječ o ostalim mečevima u grupi, Španija je bila ubjedljiva protiv Kazahstana 16:4, dok Srbija u 12.50 igra protiv Australije.