Hrabri Jadran vodio i držao korak sa OSC-om do posljednje četvrtine

Piše: Ognjen 254 pregleda Dodaj komentar
Jadran Herceg Novi

Bazen SC ,,Morača”. Utakmica odigrana bez prisustva publike. Igrač više: Jadran 7-4, OSC 5-2. Peterci: Jadran, OSC 2 (2). Rezultat po četvrtinama: 3:2, 3:4, 2:3, 1:3.

JADRAN: Đurović (sedam odbrana), Vujičić, Vučurović 1, Sladović, Vujović 1, D. Radović 5, Murišić, Gardašević 1, Muskat, V. Radović 1, Čaraj, Petković, I. Radović.

OSC: Levai, Ziladi 1, Manherc 2 (1), Varnai, Salamon 1, Kasovčki 2, Arani, Tot, Vigvari 4 (1), Burian, Bundhuh, Harai 2, Devai (pet odbrane).

Novljani su odigrali sjajan turnir u Podgorici i izborili plasman u narednu rundu Lige šampiona. Do cilja su stigli pobjedama nad Zaibaosm 25:9, Enkom 15:5, Sintezom iz Kazanja 12:6 i Apolonom 14:8. Upisali su poraze od splistkog Jadrana 15:10 i danas od OSC-a (12:9).

Najmlađi tim (prosjek 20 godina) u posljednjem meču prvog kvalifikacionog turnira elitnog takmičenja pružio je jak otpor glavnom favoritu iz Mađarske. Vodili su Novljani 3:1 sredinom prve dionice i upravo u tom periodu propustili dobru šansu da odu na ,,plus 4” (igrač više).

Sjajan u ovom periodu, ali i tokom cijele utakmice bio je Danilo Radović koji je pomogao timu da do odmora bude u egalu, nakon preokreta (6:6 do odmora, dao četiri gola). Od treće četvrtine gosti su preuzeli stvari u svoje ruke, fizički jači su stigli i do prve opipljivije razlike na 4.45 do kraja (8:6). Početkom posljednje četvrtine Mađari su vodili 11:8…