Piše: Reprezentacija.me 716 pregleda Dodaj komentar

Pred desetak hiljada navijača i atmosferom za pamćenje, Budućnost je imala izuzetno težak zadatak pod Goricom.

Budućnost je ponovo nastupila bez Radomira Đalovića ali sa ofanzivnijom formacijom: Mijatović – Raspopović, Mitrović, Simović, Tučević – Mirković, Hočko, Terzić – Vlaisavljević, Camaj, Nikač.

Za Partizan, na teren su istrčali: Kljajić – Vulićević, Ostojić, Ćirković, Miletić – Kosović, Everton – Đurićković, Leonardo, Janković – Đurđević.

Oprezan start od strane obije ekipe iako treba reći da je Budućnost krenula malo agresivnije. Publika i atmosfera ponijeli su Podgoričane na startu te su dobijali pojedine duele koje su u Beogradu gubili od igrača Partizana. Ipak, konkretne prilike nije bilo sve do 15. minuta kada je Mirković zaprijetio iz velike udaljenosti. Kljajić je “izvadio” loptu ispod prečke.

Bez većih uzbuđenja igralo se sve do 35. minuta. Greška odbrane Partizana, Nikač do Raspopovića, Raspopović je odlično centrirao a Vlaisavljević se sjajno ubacio na drugu stativu. Upravo je stativa zaustavila Vlaisavljevića koji sa nekih četiri metra nije uspio da matira Kljaića i izazove erupciju pod Goricom.

Prvo poluvijeme, ako ne rezultatski, igrom je sigurno pripalo ekipi Budućnosti. Partizan je djelovao impotentno sve do 42. minuta kada je prvu pravu priliku imao Ostojić. Fantastičan centaršut našeg reprezentativnog veznjaka Jankovića, pogodio je Ostojića “na trepavicu”, ali kao i Vlaisavljević na drugoj strani, stameni štoper Partizana biva zaustavljen od strane okvira gola.

U drugo poluvrijeme ušlo se prilično letargično. Igrači Budućnosti djelovali su kao da su većinu svoje snage istrošili u prvom dijelu susreta dok su igrači Partizana rutinski odrađivali posao na terenu. Monotoniju i nemoć svoje ekipe, Dragan Kažić probao je da razbije uvođenjem Melunovića umjesto Camaja u 64., odnosno Pejakovića umjesto Terzića u 69. minutu.

Izuzetno nezanimljivo drugo poluvrijeme se nastavilo, Đukić nije mijenjao ništa u svom sastavu, a jedinu potrebu za takvim činom imao bi u slučaju da neki od njegovih igrača zaspi na terenu kao posljedica dosade.

A onda, šok za sve navijače Budućnosti! Idealan centaršut Tučevića nakon osmog kornera za Budućnost a Mitrović, gotovo nestvarno, promašio zicer glavom sa peterca! Utakmica je mogla dobiti potpuno novu dimenziju.

Nove prilike uslijedile su na obije strane, razbijena je monotonija u Podgorici i igra se otvoren fudbal. Prvo je Pejaković bio u prilici ali je Kljajić sjajno intervenisao, na drugoj strani iz kontre Đuričković bio izblokiran nakon sjajne šanse!

U 82. minutu teren je napustio crnogorski reprezentativac Marko Janković a zamijenio ga je Neca Mihajlović, dok je na drugoj strani Danilo Marković zamijenio Mirkovića.

Darko Nikač je imao najbolju priliku na meču u 83. minutu, izašao 1 na 1 sa Kljajićem ali se prekombinovao, spetljao, oklijevao ali nekako uspio da asistira Vlaisavljeviću ali je i njega zaustavio večeras sjajni golman Partizana. Budućnost je imala svoje šanse u večerašnjem susretu i ima za čim da žali.

u 91. minutu lijepe scene pod Goricom. Čitav stadion pozdravio je aplauzom legendarnog kapitena Partizana koji je na teren ušao umjesto Đuričkovića. Poštovanje za besprekornu karijeru iskazali su Varvari legendi Partizana.

Posljednja prilika i to velika za domaće bila je u smiraj meča, u 93. minutu! Melunović nije uspio da pronađe svog saigrača na drugoj stativi iako su praktično bili 2 na 0.

Konačan rezultat, 0:0. Budućnost je pokazala hrabrost, igrala otvoreno i napadački, međutim nedovoljno za ovaj Partizan. “Plavi” imaju za čim da žale, pokazali su da mogu da igraju sa Beogradskim prvakom ali rezultat iz prijestonice Srbije večeras je bio nedostižan.