Herceg Novi siguran, pobjede Morače i Budućnosti

EPCG Superliga za odbojkašice (5. kolo)

Piše: Reprezentacija.me 385 pregleda Dodaj komentar

I poslije 5. kola Herceg Novi ne zna za izgubljen set, kamoli za poraz u domaćem prvenstvu – izabranice Milorada Krunića su na svom terenu maksimalnim rezultatom savladale Mediteran iz Budve, koji je upisao treći poraz.

U domaćem timu je u ovom meču, između ostalih, odmarala kapitenka Tatjana Bokan, a domaće je do pobjede vodila Milena Burzanović sa 16 poena. Diana Balai je dodala 11, a Lea Boban 10.

Kod gošći, najviše poena – pet, osvojila je Anastasija Manojlović.

Sigurna kod kuće je bila i Morača protiv Jedinstva, iako su Bjelopoljske u trećem setu propustile priliku da produže meč. Najbolje u podgoričkom timu, koji je zabilježio treću pobjedu, bile su Lara Jovović sa 18 i Sanja Rudan sa 10 poena.

U ekipi Jedinstva, koja je doživjela četvrti poraz, istakle su se Gordana Magdžalj sa 13 i Isidora Jevrić sa 11 poena.

Najzad, Budućnost volej je do prve pobjede u sezoni došla u Kotoru protiv Gimnazijalca sa 3:1.

Mileva Magdelinić sa 23, Ivana Miljanić sa 21 i Milena Ćetković sa 10 poena bile su najbolje u podgoričkoj ekipi.

Danijela Kilibarda bila jedina dvocifrena kod domaćih (15 poena), koje su upisale i peti poraz.