Herceg Novi prvi do finala

Piše: Reprezentacija.me 330 pregleda Dodaj komentar

Odbojkašice Herceg Novog su u Podgorici odradile formalnost i napravile pretposljednji korak do prvog trofeja u sezoni – nakon što su na svom terenu pobijedile 3:0, izabranice Milorada Krunića su i u gostima savladale Budućnost volej sa 3:0 (25:12, 25:15, 25:10), u revanšu polufinala Kupa Crne Gore.

Podgoričanke su najveći otpor pružile u drugom setu do rezultata 12:13, nakon čega su Novljanke dodale gas i riješile meč u tri seta.

Tatjana Bokan i Jelena Stanimirović su upisale po 11 poena za gostujući tim, Polina Ljutikova i Anastasia Behtereva su dodale po 10. U ekipi Budućnost voleja su se istakle Teodora Stanković i Darja Popović sa po pet poena.

U drugom polufinalu, Morača sjutra večer (20.30 časova) dočekuje hercegnovski Albatros, koji je, takođe, u prvom meču slavio 3:0. Morači treba pobjeda od 3:0 ili 3:1 da bi izborila “zlatni set” i šansu da se bori za finale…