Galeb nanio prvi poraz Luci Bar!

Piše: Reprezentacija.me 612 pregleda Dodaj komentar

Odbojkašice Galeba pobijedile su Luku Bar 3:1, u derbiju 11. kola Prve lige i na taj način im nanijele prvi poraz u sezoni. Uz to su se revanširale “sirenama” za poraz u prvom dijelu sezone kada su 24. oktobra u okviru drugog kola poražena od gradskog rivala sa 3:1 u setovima.

Gradski derbi i duel dvije najbolje ženske odbojkaške ekipe u Crnoj Gori je po običaju opravdao očekivanja.

Viđeno je sve što odbojka može da ponudi, a sve je začinjeno velikim preokretom ekipe Galeba.

Luka Bar je dobila prvi set, ali su u nastavku pulenke Nikole Masoničića bile daleko rasploženije za igru.

U prvom setu “sirene” su bolje počele, povele 5:1, ali “galebice” su se brzo vratile u ritam i već sredinom seta u potpunosti uhvatile priključak. Predvođene Dijanom Vuković finiš ovog dijela igre su bolje odigrale odbojkašice Luke Bar koje su pri rezultatu 20:20, napravile seriju od 5:0, za prvi set u meču.

U drugom setu Galeb je diktirao ritam, Luka Bar napravila previše grešaka (čak 45 u meču, naspram 30 ekipe Galeba).

Poveo je sastav Nikole Masoničića 8:4, da bi “sirene”preko Vuković i Petrović smanjile na 8:7. I to je bilo sve od neizvjesnosti u ovom dijelu meča.

Galeb je gradio prednost koja je u finišu ovog dijela igre iznosila maksimalnih 23:15, “gošće”smanjile na 23:18, ali je Nevena Vukčević novim smečom odagnjala sve sumnje za 1:1 u setovima (25:19).

U trećem setu još bolja igra Galeba. Vukčević, Tuševljak, Bojić, Knežević i Dragojević su bile veoa raspoložen stigle do maksimalnih “plus 10” 22:12, čime je ovaj dio igre bio završen. Galebice su treći set dobile 25:14.

U četvrom setu ipak, nije moglo bez drame ! Galeb je sigurno otvorio I ovaj dio igre, vodio 9:5, 13:8 i maksimalnih 15:9, da bi pulenke Vladimira Milačića ipak uspjele da se “vrate” u finišu pri rezultatu 19:17. Galeb je održavao dva-tri poena prednosti da bi Maša Dragojević as servisom dovela svoj tim do nedostižnih 24:18, čime je stavljena tačka na drugi ovosezonski gradski odbojkaški derbi.

Kod Galeba najviše poena, 19 je osvojila Nevena VukčevićMaša Dragojević je upisala 8, a dvije Marije, Bojić i kapitenka Tuševljak po 7 poena.

U ekipi Luke Bar Dijana Vuković je bila najjefikasnija sa 20 poena, dok je kapitenka Dušanka Petrović upiala 13 poena.

Nakon večerašnje utakmice Galeb je zbog boljeg set količnika preuzeo od gradskog rivala prvo mjesto na tabeli. Obje ekipe imaju po 27 bodova, odnosno upisale su po devet pobjeda i poraz.

U narednom kolu koje se igra za vikend Luka Bar dočekuje Mediteran Bemax, dok je Galeb gost Jedinstva.

Večeras su odigrane još dvije utakmice 11. kola.

Gimnazijalac je u gostima, nakon velike borbe tek nakon taj breka savladao Mediteran rezultatom 2:3 (18:25, 21:25, 25:19, 25:13, 13:15).

U podgoričkom gradskom derbiju, Morača je bila bolja u gostima od Budućnosti rezultatom 0:3 (24:26, 18:25, 22:25).

U četvrtak od 17:30 časova svoj duel 11.kola igraće Albatros i Jedinstvo.

Galeb – Luka Bar 3:1 (20:25, 25:19, 25:14, 25:19)

Bar: SD “Topolica”, igrano bez prisustva publike.
Sudije: Branko Batizić i Slobodan Kovačević (Podgorica)

Galeb: Bojić 7, Krivokapić, Dragojević 8, Labović, Petranović 1, Knežević 2, Kovačević, Tuševljak 7, Vukčević 19, Mašanović, Vlaović 6.

Luka Bar: Petrović 13, Kostić, Cenović, Hodžić, Kovačević 5, Pepđonović, Martinović, Tvrdišić 2, Vukoslavčević 3, Vuković 20, Smolović, Raičević, Ražnaotivć, Dabanović.

Budućnost – Morača 0:3 (24:26, 18:25, 22:25)

Podgorica – Dvorana Medicinske škole. Igrano bez prisustva publike.

Sudije: Petar Jocović, Nemanja Radivojević.

Budućnost: Tošić (libero), S. Sutaj 6, Cvijović, Jašović (libero), T. Vulanović 7, Stanković 2, Đurković, Bulajić 1, Radulović 2, Kiković 3, D. Vulanović 9, M. Ćetković, Kovač 3, J. Ćetković 7.

Morača: Delić 12, Savović 6, Vidaković, Petričević 2, Martinović, Kovač (libero), Miljanić 7, Popović 8, Rudan 5, Gigović 8, Đonović (libero).

Mediteran – Gimnazijalac 2:3 (18:25, 21:25, 25:19, 25:13, 13:15)