Fudbalerke poražene od Sjeverne Irske

Piše: Reprezentacija.me 178 pregleda Dodaj komentar

Ženska fudbalska reprezentacija Crne Gore je nakon prvih 90 minuta baraža daleko od plasmana u B Ligu nacija.

Ulogu favorita je na stadionu pod Goricom opravdala Sjeverna Irska – slavila je 2:0.

Izabranice Mirka Marića su posustale u posljednjih dvadesetak minuta, a prije toga je u dva navrata golu Irkinja zaprijetila Armisa Kuč.

Naša selekcija je počela agresivno, rano je i imala dobru priliku poslije kornera da dođe do prednosti – u 2. minutu je udarac iz ugla izvela je Jelena Karličić, a sa nekoliko metara gol prebacila Misa Kuč.

Misa je i u finišu prvog dijela bila opasna poslije kontranapada, ali je je loše šutirala ka golu Medi Harvi-Kliford.

A u nastavku – u 71. minutu je Anastasiju Krstović matirala Lorin Vejd, dok je konačan rezultat u sudijskoj nadoknadi postavila Demi Vens.