EUROBASKET: Velika pobjeda na startu!

Piše: Reprezentacija.me 810 pregleda Dodaj komentar

kosarkasi_slo12

Crna Gora šampionat Evrope u Sloveniji otvorila velikom pobjedom nad Makedonijom, 81:80, pogotkom Tajrisa Rajsa 10 sekundi prije kraja!

Istorija se ponovila, ali nadamo se da će dalje imati drugačiji tok. Crna Gora je poput prethodnog Evropskog prvenstva i u Sloveniji na startu pobijedila Makedoniju 81:80. Igrač odluke, ujedno i najbolji pojedinac u našim redovima, Tajris Rajs pogodio je dva slobodna bacanja 10 sekundi prije kraja, a potom su momci Luke Pavićevića odbranili posljednji napad Boa Mekejleba, najboljeg igrača susreta sa 26 poena.

Crna Gora jeste ponovo imala oscilacije u igri, dvocifrenu prednost tokom prvog poluvremena, ali potom isto toliki zaostatak u nastavku, ali je najbitnije što su igrači pokazali karakter i uspjeli da se vrate i preokrenu u samom finišu.

Potvrdilo se da će odlučujući dueli za prolaz u drugu fazu biti rješavani uz dosta neizvjesnosti i često “na mišiće”.

Znali smo da će utakmica biti na jednu loptu. Mi smo u jednom dijelu ispustili ono za šta smo se spremali , da zaustavimo njihovu tranziciju, ali uspjeli smo na kraju da se vratimo i riješimo meč u jednom napadu. Ova utakmica pokazuje da će cijelo prvenstvo biti neizvjesno i da može biti iznenađenja” – kazao je Suad Šehović, strijelac 16 poena danas.

Rajs je bio ključni igrač pobjede, vukao je ekipu ka preokretu u finišu i ubacio 16 poena, uz 5 asistencija. Sead Šehović postigao je 11, Milko Bjelica 12, Nikola Vučević 9 poena.

Imali smo igru, bili smo u meču dobrim dijelom, ali opet smo imali taj pad koji nas je karakterisiao tokom pripremnih mečeva. Zato je najbitnije što smo se vratili i pobijedili. Vjerujem da će u nastavku biti sve bolje i bolje, jer će nas i ovaj trijumf dodatno osokoliti“, kazao je Milko Bjelica.

Crnoj Gori sjutra u 2. kolu predstoji duel sa Letonijom, koja je danas iznenadila Bosnu i Hercegovinu 86:75.

Letonci prijete šutem iz svih pozicija, igraju kontru, ne padaju bez obzira na rezultat, igraju u istom ritmu što su i pokazali danas protiv BIH. Malo je vremena za odmor do tog meča, ali nam ova pobjeda mnogo znači na motivacionom planu, pa će u nastavku sve biti dosta lakše“, zaključio je Bjelica.

Meč Crna Gora – Letonija igra se sjutra od 14:30.

MAKEDONCI SE ŽALILI

Odmah nakon završetka meča sa Crnom Gorom, vodeći ljudi makedonske reprezentacije uložili su žalbu, jer smatraju da su oštećeni u posljednjem napadu, jer je Bjelica dirao mrežicu, a Makedoncima nije priznat koš.

Sudijska trojka presudila je da je lopta bila van zamišljenog cilindra iznad obruča kada je Bjelica povukao mrežicu. Žalba Makedonije će biti razmatrana tokom sjutrašnjeg dana.