EPCG Superliga odbojkaša: Šampion jedini maksimalan

Piše: Reprezentacija.me 278 pregleda Dodaj komentar

Derbi 2. kola EPCG Superlige odbojkaša pripao je ekipi Budućnost Volley-a, aktuelni prvak, Budva, opravdala je ulogu apsolutnog favorita protiv Lovćena na domaćem terenu, dok je gradski derbi u Baru pripao ekipi Mornara.

Na otvaranju kola u petak, Budućnost Volley pobijedila je Jedinstvo u Bijelom Polju 3:1 (23:25, 25:18, 25:16, 25:23). Iako je mladi tim Darka Prebiračevića osvojio prvi set, preokrenuli su plavo bijeli rezultat u svoju korist i upisali drugu pobjedu u sezoni. Jedinstvo je zabolježilo drugi poraz, nakon što je poraženo i od Mornara na startu. Do pobjede, goste je vodio kapiten Nikola Radović sa 18 poena, 14 je upisao Stefan Radević, 13 Luka Lojić i 11 Adnan Silajdžić. U domaćem timu istakli su se Milan Rovčanin sa 21 poenom i Lazar Cimbaljević sa 14.

Preostala dva meča odigrana su u nedjelju i donijela su svega po tri seta. U prvom susretu, Budva je lako slavila protiv novajlija, ekipe Lovćena 3:0 (25:13, 25:11, 25:17) i zabilježila drugi maksimalni trijumf. Dobru partiju u pobjedničkom timu imao je Miro Miljanić sa 14, a dvocifren je bio i Vasilije Milenković sa 11 poena.

U gradskom derbiju u Baru slavila je ekipa Mornara na gostovanju Galeb Liko Soho Group-u 3:0 (25:13, 25:20, 25:9) za drugu pobjedu u šampionatu. Ekipa Galeba je bez bodova, u prvom kolu poražena je od Budve. Kod Mornara Zdravko Gojkovic je osvojio 10 poena, a po devet su upisali Stefan Bugarin i Nebojša Grabež. Na drugoj strani šest poena osvojio je Dario Karanikić.