Egzibicija “plavih” na startu plej-ofa: Božić zaustavljen, Zadar bez šanse u Morači

Piše: Ognjen 186 pregleda Dodaj komentar
Foto - Filip Roganovic / KK Buducnost VOLI

Dominantna partija košarkaša Budućnosti Voli na startu četvrtfinalne serije plej-ofa ABA lige – crnogorski prvak dobio je prvi meč protiv Zadra 100:69.

Izuzev prve četvrtine u kojoj je ekipa Andreja Žakelja napravila puno grešaka, ostatak duela u Morači prošao je u znaku razigranih Podgoričana koji su i četvrti put ove sezone slavili protiv tima iz Dalmacije.

Prvo poluvrijeme završilo je 42:36 u korist Budućnosti, ponajviše zahvaljujući raspoloženom Jogiju Ferelu koji je pogodio čak pet trojki, uz samo jedan promašaj.

“Plavi” su pitanje pobjednika riješili u trećem periodu. Budućnost je u tom dijelu meča postigla 34, a primila 15 poena.

Posljednja četvrtina bila je stvar rutine za našu ekipu, a pamtiće se po prvim poenima na utakmici najkorisnijeg igrača ABA lige Luke Božića.

Božić se upisao u strijelce tek u 35. minutu, što je podgorička publika “nagradila” povicima “MVP, MVP…”

Ferel je susret završio sa 17 poena (sve u prvom poluvremenu), 15 je dodao Nikola Tanasković, dok je 12 postigao Flečer Megi.

Kod gostiju 15 poena Ramljaka, po 13 Mazalina i Drežnjaka. Božić je postigao svega dva, uz šut iz igre 1/6.

Drugi susret ovih rivala u dvorani Krešimir Ćosić je u petak od 19 sati, a eventualna majstorica 27. aprila.