Dubljević bolji od Radovića u okršaju Crnogoraca, Valensija sigurna protiv Saragose

Mirko
Piše: Mirko 265 pregleda Dodaj komentar

Košarkaši Valensije savladali su ekipu Saragose rezultatom 89:71 u drugom kolu grupe B španskog prvenstva koje je nastavljeno nakon prekida zbog pandemije koronavirusa.

Turnir koji se i održava u Valensiji će odlučiti novog prvaka a domaćin je odlično započeo svoje mečeve, nakon lagane pobjede u prvom kolu ekipa Bojana Dubljevića je i danas upisala drugi trijumf zaredom.

Saragosa se dobro držala i čak vodila na poluvremenu deset razlike, ali Valensija je dodala gas u drugom poluvremenu i ubjedljivo riješila treću i posljednju četvrtinu u svoju korist.

Dubljević je za Valensiju postigao 11 poena, a i hvalio mu je jedan skok za dabl-dabl, Tobi je bio najefikasniji kod domaćina sa 17 poena, Lojd je dodao 12.

Kod Saragose naš drugi reprezentativac Nemanja Radović je odigrao dobru utakmicu, dao je 10 poena i uhvatio četiri skoka, najbolji kod gostiju su bili Enis i Benzing sa po 14 koševa.

Naši košarkaši su ponovo na parketu u ponedeljak, Dubljević i Valensija igraju derbi sa Realom, dok Radović i Saragosa igraju sa Andorom.