Dobra najava za važne mečeve: Crna Gora razigrana protiv Sjeverne Makedonije

Piše: Ognjen 328 pregleda Dodaj komentar

Sjajna igra i ubjedljiva pobjeda naših košarkaša u generalnoj probi za nastavak kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo i meč protiv Bosne i Hercegovine.

Ekipa Boška Radovića savladala je večeras u Baru Sjevernu Makedoniju 89:53.

Rezultat dovoljno govori o odnosu snaga na parketu.

Već poslije 10 minuta bilo je 29:11 za Crnu Goru, do poluvremenu su gosti održali isti minus, ali su naši momci sjajnom trećom četvrtinom otišli na 79:41.

Vladimir Mihailović ubacio je 14 poena, uz po četiri skoka i asistencije, dok su odlični bili centri našeg tima.

Zoran Nikolić ubacio je 13 poena i uhvatio osam lopti, dok je uz isti broj koševa kapiten Bojan Dubljević imao dva skoka manje.

Dvocifren je bio i Marko Simonović sa 10 poena i pet skokova, a devet je upisao Kendrik Peri.

Crna Gora će 24. avgusta dočekati Bosnu i Hercegovinu u meču kvalifikacija za Mundobasket, dok će tri dana kasnije gostovati Litvaniji.