Dobra igra i pobjeda: Crna Gora savladala BiH

Piše: Vladan 205 pregleda Dodaj komentar

Ženska omladinska fudbalska reprezentacija Crne Gore savladala je Bosnu i Hercegovinu rezultatom 2:0 u drugom prijateljskom duelu ovih ekipa.

Nakon 2:2 u prvom meču odigranom u srijedu, ekipa Mirka Marića prikazala je još jednu dobru partiju i zasluženo slavila.

Naša selekcija u vođstvo je došla u finišu prvog poluvremena, kada je Jelena Petrović zatresla mrežu gošći. Rezultat se nije mijenjao do 76. minuta i pogotka Jovane Vučinić, koja je tako postavila konačan rezultat.

– Još jedna naša dobra utakmica, u kojoj smo zasluženo pobijedili. Možemo biti zadovoljni i rezultatom i igrom, što je još važnije. Bile su ovo dvije dobre provjere za nas, igrali smo sa kvalitetnim protivnikom, tako da sa optimizmom gledamo na naredna okupljanja i utakmice, rekao je selektor Mirko Marić poslije današnjeg duela odigranog u Baru.

CRNA GORA – BOSNA I HERCEGOVINA 2:0

1:0 – Petrović 43’, 2:0 – Vučinić 76’

Crna Gora: Ajla Hrastovina, Andrea Janjušević, Jovana Vučinić, Jelena Miletić (od 46. Marijana Cimbaljević), Jelena Ralević (od 60. Sara Draganić), Sara Marković (od 73. Jovana Bjelanović), Jelena Petrović (od 73. Melanija Kaluđerović), Sara Simonović, Nejla Bicić (od 60. Valerija Radmanović), Ivana Petković (od 88. Milena VIdić), Jovana Sarić.
Selektor: Mirko Marić.

Bosna i Hercegovina: Josipa Radoš, Almasa Pandžić (od 90. Ajla Mujezinović), Đuka Stojanović, Ivana Tomić (od 46. Sajra Handžić), Elvira Hasanović (od 83. Magdalena Brtan), Elma Smajić, Vanesa Šabanović (od 46. Ilma Tutnjić), Ines Husić, Fara Jusufović, Lamija Duvnjak, Valentina Fedena (od 76. Jovana Stevanović).
Selektor: Dragan Jevtić.