Dobar učinak crnogorskih odbojkašica u inostranstvu

Piše: Reprezentacija.me 389 pregleda Dodaj komentar

Crnogorske odbojkašice Jelena CvijovićDijana VukovićDanijela Džaković i Mina Dragović pružile su odlične patije u inostranstvu prethodnih dana.

U 18. kolu šampionata Rumunije, Krajova je slavila na domaćem terenu protiv Stinte Bakau rezultatom 3:2 (26:28, 25:21, 22:25, 25:17, 15:9).

Sa osvojenih 19 poena Jelena Cvijović vodila je Krajovu do pobjede, dok je tehničarka Evgenija Milivojević osvojila jedan poen. Na drugoj strani crnogorska odbojkašica, koja igra na poziciji tehničara, Tijana Tvrdišić igrala je u četvrtom setu.

Dva dana kasnije u 20. kolu,  Krajova je u gostima poražena od Targovišta rezultatom 3:0 (25:20, 25:9, 25:22), a solidnu partiju za Krajovu imale su naše Jelena Cvijović (9 poena) i Evgenija Milivojević (1), dok je Stinta Bakau je poražena u gostima od Alba – Blaža rezulatatom 3:0 (25:12, 25:19, 25:19). Cijelu utakmicu odigrala je tehničarka Tijana Tvrdišić i osvojila jedan poen.

U istom kolu, Dačia Mioveni poražena je na domaćem terenu od Voluntarija 2005 maksimalnim rezultatom 3:0 (25:21, 25:22, 25:19). U pobjedničkom timu istakla se Dijana Vuković sa 15 osvojenih poena, njena saigračica Melisa Cenović nije igrala na ovoj utakmici,  dok je Ana Veljković osvojila devet poena za poraženi tim.

Rapid Bukurešet poražen je u gostima od Priv Turda maksimalnim rezultatom 3:0 (25:22, 26:24, 28:26). Marija Milović, članica Rapida, osvojila je dva poena.

U porazu Aragone u gostima od Sant Elija rezultatom 3:0 (25:16, 27:25, 25:23), crnogorska odbojkašica Danijela Džaković osvojila je 16 poena u italijanskoj seriji A2.

Sa osvojenih 13 poena Mina Dragović dala je veliki doprinos pobjedi Srema protiv Inđije rezultatom 3:1 (25:16, 25:17, 22:25, 25:20) u 18. kolu Superlige Srbije.

Ub je slavio na domaćem terenu protiv Tenta rezultatom 3:1 (24:26, 25:17, 25:23, 25:20). Simona Petranović na ovoj utakmici nije igrala za ekipu Uba, dok je na drugoj strani za Tent Saška Đurović osvojila 11 poena, a Marija Šušić jedan poen.

Partizan je poražen u gostima od Kleka rezultatom 3:0 (25:6, 25:18, 25:16). Nevena Vukčevič igrala je u trećem setu i osvojila četiri poena, a njena saigračica Tamara Dedijer upisala je poen.

Spartak je poražen od Željezničara na domaćem terenu rezultatom 3:0 (25:15, 25:11, 25:19). Članica Spartaka Marija Tuševljak igrala je u sva tri seta, bez osvojenog poena.