DN: Učinak crnogorskih fudbalera u inostranstvu

Piše: Reprezentacija.me 846 pregleda Dodaj komentar

damjanovic

Učinak naših fudbalera u inostranstvu proteklog vikenda:

GOLMANI

Milan MIJATOVIĆ (Zobahan) – Branio cijelu utakmicu u porazu kod kuće od Esteglala (0:1). Milan standardno brani u Iranu.

Boban BAJKOVIĆ (Crvena zvezda) – Dobro odradio posao – primio jedan gol, ali Zvezda je na Karaburmi nastavila sa dobrim rezultatima pobijedivši OFK Beograd (1:2).

Darko BOŽOVIĆ (Hepi Volej, Hong Kong) – Njegova ekipa je vodila dva puta, ali na kraju je poražena uz četiri primljena gola od Sautern Distrikta (2:4).

Miroslav VUJADINOVIĆ (Vlaznija) – Kriza rezultata traje – Vujke je bio na golu, ali se morao pomiriti sa novim neuspjehom – sada od Kukešija 1:2.

Igor PAVLOVIĆ (Vardar) – Perfektan na gol crti jednog od najvećih klubova u Makedoniji. Pavlović je slavio pobjedu od 3:0 protiv Metalurga.

ODBRANA

Stevan RELJIĆ (Vardar) – Igra sve bolje i bolje, a njegova dobra partija protiv Metalurga je donijela ubjedljivu pobjedu od 3:0.

Stefan CICMIL (Spartak Subotica) – Zajedno sa saigračima pokleknuo u drugom poluvremenu protiv Partizana u gostima (2:0). Cicmil igrao cijeli meč i dobio žuti karton.

Ilija RADOVIĆ (Spartak Subotica) – Morao je da se pomiri sa porazom od Partizana – 2:0. Igrao do posljednjeg sudijskog zvižduka.

Marko VIDOVIĆ (Spartak Subotica) – Izborio se za startnih jedanaest. Vidović je igrao 73 minuta u porazu od Partizana (2:0).

Nikola VUJADINOVIĆ (Šturm) – Najbolji u svojoj ekipi! Stigao je i novi pogodak u neočekivanom porazu kod kuće od Vejner Nojštada (2:3).

Dejan BOLJEVIĆ (Čukarički) – Ušao tri minuta u nesrećnom porazu – Čukarički je u posljednjem minutu poražen od Radničkog u Nišu (1:0).

Saša BALIĆ (Metalurg Zaporožje) – Proveo na terenu svih 90 minuta na poziciji štopera. Metalurg doživio novi poraz – Volina je bila bolja sa 2:0.

Mijuško BOJOVIĆ (Vasland Beveren) – Igrao je desnog beka protiv bivšeg kluba Šarloe (0:0) – serija od tri vezana poraza je prekinuta remijem.

Savo PAVIĆEVIĆ (Anortozis) – Odlično je odigrao protiv Nee Salmijas (0:3). Anartozis će se boriti za prvo mjesto.

Marko BAŠA (Lil) – Bez obzira što je Lil od 52. minuta bio sa igračem manje, štoper naše reprezentacije je igrao fenomenalno. Lil nastavlja trku sa moćnim PSŽ-om – kasne četiri boda.

Milan JOVANOVIĆ (Lokomotiva Sofija) – Utakmicu protiv CSKA Sofije Milan i kolege će se potruditi da brzo zaborave – Lokomotiva je doživjela poraz od 5:0, a naš reprezentativac je igrao cijeli meč uz žuti karton.

Žarko TOMAŠEVIĆ (Kortrijk) – Standardno dobar u crvenom dresu. Kortrijk na veliku žalost nije uspio kod kuće da savlada Zulte Varegem (1:1) i nastavi pohod ka vrhu tabele.

Predrag FILIPOVIĆ (Alst) – Prekaljeni 38-godišnji defanzivac pruža partije kao da je u najboljim fudbalskim godinama. Alst je pobijedio Antverp (1:0), a Filipović igrao cijeli meč.

Nemanja GOJAČANIN (Javor) – Desni bek mlade reprezentacije je solidno odradio posao u porazu na svom terenu od Jagodine (0:1). Javor je pri dnu tabele.

Đorđe ĐIKANOVIĆ (Muaiter, Katar) – Stamenog štopera čeka teška borba za opstanak. Đikanović je igrao do kraja protiv Al Sada, ali pretrpio poraz od čak 5:1.

Ermin ALIĆ (Viljareal B) – Ušao u 77. minutu u remiju protiv Olota (0:0).

Stefan SAVIĆ (Fiorentina) – Odigrao svih 90 minuta u trijumfu Fiorentine nad Veronom od 4:3.

VEZNI RED

Igor IVANOVIĆ (OFK Beograd) – Ulaskom u 74. minutu protiv Crvene zvezde nije uspio mnogo toga da promijeni – “romantičari” su izgubili na Karaburmi (1:2).

Simon VUKČEVIĆ (Vojvodina) – Igrao dobrih 68 minuta u važnom trijumfu Voše nad Napretkom (3:1).

Milorad PEKOVIĆ (Hanza) – Odigrao prvo poluvrijeme u pobjedi nad Erfrutom (1:0). Ekipa iz Roštoka igra sve bolje i stigla je do pete pozicije – za to svakako dio zasluga pripada našem defanzivnom vezisti. Hanza može da se umiješa za plasman u Drugu ligu…

Elsad ZVEROTIĆ (Fulam) – Nije uspio da zaustavi jednog od najtalenotvanijih igrača Engleske Ravela Morisona – Zverka je igrao cijelu utakmicu u porazu od Vest Hema (3:0).

Nemanja NIKOLIĆ (Dinamo Minsk) – Nova odlična igra centralnog veziste. Nikolić je briljirao u pobjedi nad Torpedom (0:1).

Miloš KRKOTIĆ (Dačija) – Bio je akter derbija protiv Šerifa (1:3). Međutim, “vukovi” su opet kiksali i zauzimaju tek šesto mjesto u Moldaviji.

Vladimir BOLJEVIĆ (Krakovija) – Vratio se u prvi tim i bio na terenu do posljednjeg sudijskog zvižduka. Ipak, Krakovija je izgubila 3:2 od Ruha.

Marko VUKASOVIĆ (Kečkemet) – Kao i uvijek, nezamjenjiv u “ljubičastom” dresu. Kečkemet remizirao u gostima sa Honvedom (1:1).

Boris BULAJIĆ (Kečkemet) – Ušao u finišu protiv Honveda (1:1).

Branko BOŠKOVIĆ (Rapid Beč) – Nakon gola u Ligi Evrope, Bošković je opet slavio pobjedu – nije pogodio, ali Rapid je pobijedio Vaker Insbruk (3:0). Igrao je 64 minuta.

Luka TIODOROVIĆ (Lušnja) – Odigrao je možda i najbolju utakmicu od kada je stigao u Albaniju – izašao u 78. minutu i na kraju se radovao velikoj pobjedi nad Tiranom (2:1).

Luka PETRIČEVIĆ (Jagodina) – Nakon povrede izborio se u startnih 11 – Luka je igrao 74 minuta u odličnom trijumfu nad Javorom (0:1).

Marko RAIČEVIĆ (Napredok) – Bio je jedan od najboljih na terenu u sjajnom meču, ali na žalost porazu od Rabotničkog 4:3. Raičević je igrao do kraja i uz to namjestio gol.

Bojan SANKOVIĆ (Ujpešt) – Nekadašnji trener Grblja i Rudara Nebojša Vignjević vjeruje mladom vezisti – Sanković je bio vema dobar u pobjedi nad Paksijem (2:4).

Marko VUKČEVIĆ (Olimpija) – Prvo poluvrijeme je bilo dobro, ali u drugom je uslijedio totalni potop – “zmajevi” su primili tri gola i pred svojim navijačima izgubili 3:0 od Rudara. Marko igrao do kraja.

NAPAD

Jovan VUČINIĆ (Jagodina) – Počeo je da dobija šansu. Vučinić je dobio žuti karton i igrao 15 minuta u trijumfu nad Javorom (0:1).

Filip KASALICA (Crvena zvezda) – Ušao sa klupe u pobjedi nad OFK Beogradom (1:2). Brzonogi ofanzivac je na terenu proveo desetak minuta.

Ivan VUKOVIĆ (Seongnam) – U posljednjem kolu Vuković je ušao u 55. minutu – Seongnam je bio bolji od Čunama (0:1) i završio na prvoj poziciji u borbi za opstanak.

Dejan DAMJANOVIĆ (Seul) – Brilijantni napadač je još jednu sezonu zaključio na najbolji način – Boske je pogodio u remiju sa Dženbukom (1:1), treći put zaredom je najbolji strijelac Južne Koreje, a ušao je u konkurenciju za najboljeg igrača Azije.

Fatos BEĆIRAJ (Dinamo) – U najvećem derbiju Hrvatske protiv Hajduka (2:2) A reprezentativac je dobio šansu u vidu od 20 minuta.

Dženan RADONČIĆ (Šimicu) – Veoma dobri 30-godišnji napadač je stigao do šestog gola na 14 utakmica u Japanu. Radončić je pogodio za pobjedu protiv Vegalte Sendaji (1:2). Na ostrvu je ostalo još jedno kolo.

Žarko KORAĆ (Hapoel Haifa) – Poslije serije odličnih rezultata, “ajkule” su sada vezale treći poraz. Eks napadač Zete nije uspio da za 90 minuta zaterse mrežu u neuspjehu protiv Bnei Sahina (2:0).

Stefan NIKOLIĆ (Steaua) – Nadamo se da je povreda sada definitvno prošlost. Nikolić je igrao cijelo prvo poluvrijeme u duelu sa Petrolulom (1:1).

Darko PAVIĆEVIĆ (Zalegeršeg) – Misija za povratak u elitu Mađarske se nastavlja. Darko i drugovi su upisali tri boda u duelu sa Kozarmisleniem (2:1). Darko igrao do kraja.

Radislav SEKULIĆ (Čukarički) – U Nišu protiv Radničkog je bio u igri posljednjih 15 minuta. Ipak, poraz je bio neizbježan (1:0).

Admir ADROVIĆ (Panduri) – Pokušava da izbori mjesto u prvom timu. Adrović je dobio 12 minuta protiv Korone (1:1) gdje je zaradio i žuti karton.

Đorđe KRKELJIĆ (Napredok) – U ludom porazu od Rabotničkog (4:3), snažni napadač je igrao 15 minuta.