DN: Učinak Crnogoraca u inostranstvu

Piše: Reprezentacija.me 797 pregleda Dodaj komentar

mirko-vucinic-juventus-bologna-serie-a_32936873_500x375Dnevne novine donose učinak crnogorskih fudbalera u inostranstvu.

GOLMANI

Boban BAJKOVIĆ (Crvena zvezda) – Najbolji pojedinac utakmice Crvena zvezda – OFK Beograd 1:0 – odbranio strašnu šansu zemljaku Igoru Ivanoviću u posljednjem minutu, te tako sačuvao crveno bijeli trijumf.

Darko BOŽOVIĆ (Bežanija) – Primio gol u porazu od čačanskog Borca na čijoj klupi sjedi Dejan Vukićević – 1:0.

Srđan BLAŽIĆ (Nea Salamis) – Nea napravila veliki korak ka opstanku – savladali su Olimpijakos 3:0 – Srđa branio odlično, dobio žuti karton.

ODBRANA

Stefan CICMIL (Radnički Niš) – Igrao 90 minuta protiv Slobode u Nišu (poraz 1:0) – Radnički je izgubio, ali prilično su sigurni što se opstanka tiče.

Ivan KECOJEVIĆ (Gazijantepspor) – Ivan standardno dobar u turkoj eliti – Gazijantep na svom terenu remizirao (1:1) sa Elazigsporom.

Vladimir BOŽOVIĆ (Mordovija) – Vlado sa Mordovijom izgubio bitku za opstanak u Premijer ligi Rusije – bolji od budućeg drugoligaša bio je Rubin Kazanj (2:1), Božović na poziciji lijevog beka odigrao cijelu utakmicu.

Nikola VUJADINOVIĆ (Šturm) – Predvodio odbranu Šturma u novoj blamaži (sedam utakmica Šturm ne zna za trijumf) – Nikola i drugovi poraženi od Admire 3:0.

Igor VUJAČIĆ (Vojvodina) – Super debi mladog štopera – Igor sjajan svih 90 minuta u trijumfu Voše nad Novim Pazarom – 1:0.

Milko NOVAKOVIĆ (BSK Borča) – BSK demoliran od Hajduka iz Kule (3:0), Milko igrao cijeli meč – Borčanima predstoji velika borba za opstanak pošto imaju samo dva boda više od zone ispadanja tri kola prije kraja.

Vladan ADŽIĆ (OFK Beograd) – Dobio šansu od 15. minuta na Marakani protiv Zvezde, dobro igrao, ali „romatičari“ su morali da potpišu minimalan poraz – 1:0.

Marko BAŠA (Lil) – „Mastifsi“ razmontirali Rems (3:0), Marko doktorski držao defanzivu – Lil se nalazi u zoni Lige Evrope, kvalifikacije za LŠ su daleko tri boda dva kola prije kraja Lige 1.

Slobodan LAKIĆEVIĆ (Čelik Zenica) – Bivši mladi reprezentativac dobar u remiju sa Rudarom u Prijedoru (1:1) – njegov Čelik udaljen tri poena od kvalifikacija za LE.

Stefan SAVIĆ (Fiorentina) – Zbog povrede u 75. minutu napustio teren u minimalnoj pobjedi nad Palermom (1:0) – dobio žuti karton – „viola“ je obezbijedila Ligu Evrope, a što se tiče kvalifikacija za LŠ računica je jasna: Milan u posljednjem kolu mora da izgubi ili remizira sa Sijenom, a Fiorentina mora da savlada Peskaru.

Blažo RAJOVIĆ (Fljamurtari) – Fljamurtari u posljednjem kolu remizirao (0:0) sa Apolonijom koja je ispala u Drugu ligu – Blažo igrao cijelu utakmicu, ekipa nije obezbijedila Evropu.

Mirko MUSTUR (Bežanija) – Upisao solidan nastup protiv Borca iz Čačka – Bežanija slavila sa 1:0.

VEZNI RED

Petar VUKČEVIĆ (Fljamurtari) – Igrao u drugom dijelu protiv Apolonije (0:0) – nije uspio da promijeni stvari na terenu, Fljamurtari ostao bez Evrope što im je bio cilj na početku sezone.

Nebojša KOSOVIĆ (Vojvodina) – Mladi vođa – komandovao sredinom terena protiv Novog Pazara (pobjeda 1:0) – igralište kao jedan od najboljih na terenu napustio u 90. minutu.

Igor IVANOVIĆ (OFK Beograd) – Neigranje Petra Grbića, Nemanje Nikolića, te još par iskusnih igrača gurnulo je Igora u prvi plan protiv Zvezde (poraz 1:0) – igrao je odlično, imao veliku šansu za 1:1, ali mu je Bajko odbranio šut.

Mitar NOVAKOVIĆ (Amkar) – Na teren u duelu sa Kubanom istrčao u 65, ali nije mogao ništa da promijeni – Amkar je demoliran sa 4:0, nalaze se u zoni baraža, u posljednja dva kola će pokušati direktno da se spase pošto za mirnom lukom zaostaju jedan poen.

Elsad ZVEROTIĆ (Jang Bojs) – Mladi momci izgubili od Lucerna 3:1 – Zverka igrao do 57. minuta – Jang Bojsi će teško obezbijediti Evropu što im je bio cilj na početku sezone.

Vladimir BOLJEVIĆ (Krakovija) – Tim iz Krakova lidera Nieciezu (2:1), Boljević igrao do 84. minuta, zaradio žuti karton.

Marko ĆETKOVIĆ (Podbeskidze) – Igrao posljednjih 15 minuta u porazu od Polonije iz Varšave (2:1) – Podbeskidze četiri kola prije kraja ima tri boda manje od zone spasa.

Vladan SAVIĆ (Kečkemet) – Kečkemet odradio Siofok (3:1), Vladan sjajno igrao do 85. minuta – zaradio žuti karton.

Marko VUKASOVIĆ (Kečkemet) – Marko zbog dva žuta kartona isključen u 77. minutu u trijumfu nad Siofokom – 3:1.

Branko BOŠKOVIĆ (Rapid Beč) – Držao sredinu protiv Volfsbergera (0:0) – Rapid sigurno igra kvalifikacije za Ligu Evrope.

Luka PETRIČEVIĆ (Jagodina) – Slavljenička atmosfera poslije osvajanja Kupa Srbije uticala je na „ćurane“ – izgubili su od Smedereva (2:1), Luka zamijenjen u 70. minutu.

Ramazan BIŠEVIĆ (GOŠK Gabela) – Igrao cijelu utakmicu protiv Travnika (trijumf 3:1) – Bišević upisao jednu asistenciju.

Damir KOJAŠEVIĆ (Astana) – Astana savladala Atirau na čijoj klupi sjedi Miodrag Radulović – 2:1 – popularni Piksi dobar cijelu utakmicu.

Dragan BOŠKOVIĆ (Sapunbari) – Igrao u porazu od Pataje – 1:2.

Uroš SMOLOVIĆ (Simeringer) – Dobio priliku u drugom dijelu utakmice u porazu od Admire – 3:1.

NAPAD

Nikola NIKEZIĆ (Olimpija) – Nije uspio da pogodi mrežu lidera Maribora – Olimpija poražena rezultatom 2:1.

Srđan AJKOVIĆ (BSK Borča) – Predvodio napad u ogromnom porazu od Hajduka iz Kule – 3:0.

Filip KASALICA (Crvena zvezda) – Crveno bijeli teško pobijedili OFK Beograd 1:0, Filip iznudio jedanaesterac iz koga je Zvezda slavila.

Stevan JOVETIĆ (Fiorentina) – Neće ga gol – Jovetina Fiorentina slavila protiv Palerma sa 1:0 (Luka Toni), obezbijedili su LE, održali su nadu u Ligu šampiona živom.

Mirko VUČINIĆ (Juventus) – Ušao u 52. minutu pri rezultatu 1:0 za Kaljari, pogodio za na kraju konačnih 1:1 u 62. za gol broj 10 u Seriji A.

Ivan VUKOVIĆ (Hajduk) – Giga protiv Lokomotive (0:0) u igru ušao u 67. minutu, minut kasnije je imao idealnu priliku da potpiše trijumf sa bijele tačke, ali je promašo penal.

Dejan DAMJANOVIĆ (Seul) – Igrao cijelu utakmicu protiv Daežona – Seul pobijedio rezultatom 2:1.

Bogdan MILIĆ (Suvon siti) – Suvon remizirao sa Gojangom (0:0), Bogdan igrao solidno.

Dženan RADONČIĆ (Suvon Bluvings) – Dženan igrao do 53. minuta u porazu od Ulsana – 1:0.

Luka ĐORĐEVIĆ (Zenit) – Crveni biser dobio priliku od 84. minuta protiv Rostova koji vodi Miodrag Božović Grof – na kraju 1:1.

Andrija DELIBAŠIĆ (Rajo Valjekano) – Rajo demoliran od Valensije (4:0) – Andrija igrao cijelu utakmicu, dobio žuti karton.

Stefan NIKOLIĆ (Steaua) – Steaua pobijedila Dinamo u gradskom derbiju (2:0), Stefan igrao drugo poluvrijeme.

Darko PAVIĆEVIĆ (Zalegerseg) – Darko postigao gol za konačnih 2:1 protiv tima po imenu Baja.