Điđov Levante do remija sa Seviljom

Piše: Ognjen 197 pregleda Dodaj komentar

Fudbaleri Sevilje odigrali su 1:1 protiv Levantea u prvoj utakmici 29. kola španske LaLige.

Fudbaleri Levantea su u prošlom kolu protiv Valensije odigrali neriješeno 1:1 pošto su u ludoj završnici došli do izjednačenja.

Sada su u 29. kolu “kopirali” prošlonedjeljni nastup i u takođe ludoj završnici došli do izjednačenja, identičnim rezultatom 1:1.

U prvom poluvremenu nijesmo vidjeli mnogo toga, pošto je domaćin imao samo jedan šut, a Sevilja je uputila šest.

Čim je počelo drugo poluvrijeme, Seviljini navijači (oni kraj malih ekrana) su imali razlog za slavlje pošto je Luk de Jong već u 46. minutu matirao golmana Aitora.

U nastavku susreta, Sevilja je čuvala prednost dok je Levante svim silama želio da postigne taj izjednačujući gol.

Sreća ih je ponovo pogledala, pošto su u samoj završnici došli do željenog boda, slično kao u prošlom kolu, samo je sada u 87. minutu to bio autogol u režiji štopera Dijega Karlosa.

Sudija je meč produžio za 6 minuta, ali golova do kraja nije bilo i Levante i Sevilja su podijelili bodove.

Crnogorski reprezentativac Nikola Vukčević bio je u startnoj postvai u timu Levantea, ali je zamijenjen u 61. mniutu.