Đer prejak za naše dame

Piše: Ognjen 250 pregleda Dodaj komentar

Đer je bio ubjedljiv u prvom meču četvrtfinala DELO EHF Lige šampiona, pa je već nakon prvih 60 minuta okršaja evropskih velikana riješeno pitanje putnika na finalni turnir u Budimpešti– trostruki uzastopni šampion Evrope slavio je 30:19 (16:11), pa će revanš koji se igra naredne subote biti samo formalnost.

Iako je Đer vodio od prvog minuta, izabranice Bojane Popović u prvom poluvremenu održavale su priključak, znale da priđu i na samo gol zaostatka, ali je u nastavku na terenu postojao samo jedan tim.

Do izražaja je došao kvalitet prvog favorita za osvajanje trofeja i u ovogodišnjem izdanju elitnog takmičenja, koji je bio raspoložen u napadu, dok su naše djevojke napravile previše grešaka da bi mogle da ostvare bolji rezultat u prvom duelu četvrtfinala.

Đer je neporažen na 53 utakmice zaredom, a u Podgorici je pokazao da je s razlogom prvi favorit za osvajanje trofeja.

Nakon iznenađenja u osmini finala i eliminacije mađarskog FTC-a, „plave“ su ovog puta bila daleko od izdanja koje bi im dalo mogućnost da ozbiljnije zaprijete petostrukom šampionu Evrope.

BUDUĆNOST – ĐER 19:30 (11:16)

Podgorica – „Bemax arena“. Igrano bez prisustva gledalaca. Sudije: Hristidi, Papamateu (Grčka). Sedmerci: Budućnost 3 (3), Đer 2 (2). Isključenja: Budućnost 6, Đer 6 minuta.

Budućnost: Atingre (dvije odbrane), ARENHART (šest odbrana), RADIČEVIĆ 5 (2), Popović, Džaferović 1, G. Marsenić, Novović, A. Marsenić, Brnović, PAVIĆEVIĆ 1, PINO 5 (1), MASLOVA 3, RAMUSOVIĆ 1, Kadović, GRBIĆ 3, Vukčević.

Đer: Gloze, LEJNO (11 odbrana), Solberg, Edviž, Ogonovski, BRATSET-DALE 3, Hansen, GORBIC 4 (2), Čeko, OFTEDAL 9, Amorim-Taleska 3, KRISTIJANSEN 3, LUKAČ 4, Fodor, NZE-MINKO 4.