Đer nadjačao “plave”

Mirko
Piše: Mirko 842 pregleda Dodaj komentar

U derbiju drugog kola grupne faze Lige Šampiona rukometašice Đera savladale su Budućnost rezultatom 26:24.

Budućnost je dobro započela utakmicu pogotovo u odbrani, Đer je postigao prvi gol tek na isteku petog minuta. Međutim od desetog minuta kreće inicijativa domaće ekipe koja je održavala prednost sve do kraja prvog poluvremena. Rezultat nakon prvog dijela igre iznosio je 3 gola razlike za Đer 15:12.

U drugom poluvemenu domaćin je iskusno održavao vođstvo. U 23. minutu Đer je došao i do najveće prednosti na utakmici 25:20. Izabranice Dragana Adžića nisu se predavale i nakon tri brza gola uspjele su da uđu u neizvjesnu završnicu, ali nisu imale snage da naprave čudo i mađarski tim je došao do pobjede.

Kod Budućnosti izvanredna je bila Jovanka Radičević sa 10 golova od čega 6 sa 7m, Mehmedović i Jauković su postigle po 4 gola.

Kurtović je bila najbolji strijelac kod Đera sa 7 golova ali samo jedan iz igre. Amorim je postigla 5 golova a Katarina Bulatović 3.

Ovo je bio treći poraz naših rukometašica koje će četvrtfinale najvjerovatnije dočekati sa 3. pozicije. U narednom kolu Budućnost dočekuje ekipu Krima iz Ljubljane.