Debakl SC Derbija na startu ABA lige

Piše: Reprezentacija.me 614 pregleda Dodaj komentar
Zadar, 30.09.2022. - Dvorana Kršimira Ćosića na Višnjiku. Utakmica 1. kola AdmiralBet ABA lige između KK Zadar i KK SC Derby. Foto KK Zadar/Zvonko KUCELIN

SC Derbi je ostavio loš utisak na ABA premijeri, ubjedljiv poraz u Zadru (96:67) najbolje oslikava dominaciju domaćina u dvorani “Krešimir Ćosić” i apsolutnu nemoć podgoričke ekipe u većem dijelu susreta.

Ništa kod “studenata” nije funkcionisalo od starta, Zadrani su odmah poveli 8:2, a prvu dvocifrenu prednost stekli tri minuta prije kraja prve četvrtine kada je bilo 18:8.

Od tog momenta, izabranici Andreja Žakelja nisu bili ni blizu da stvore probleme motivisanom domaćinu.

Prednost Zadra je išla i do plus 23 u trećem periodu (60:37 u šestom minutu), SC Derbi je potom smanjio na 12 (60:48), ali je ta četvrtina završena serijom hrvatskog sastava 5:0 kojom je pobjegao na sigurnih plus 17 – 65:48.

Posljednja četvrtina je donijela makar malo uzbuđenja, jer je podgorička ekipa imala reakciju, bilo je i 11 razlike (70:59, 72:61), ali je serija 11:0 – između dva Žakeljova tajm-auta u razmaku od manje od dva minuta – stavila tačku na zasluženi trijumf Zadra.

Briljirao je bivši košarkaš Budućnost Volija Luka Božić sa 30 poena, 13 skokova (šest ofanzivnih) i sedam asistencija.

U SC Derbiju su dvocifren učinak imali Flečer Megi (15) i Mateo Drežnjak (13).