Danka Kovinić eliminisana na startu WTA turnira u Moskvi

Piše: Vladan 2.4k pregleda Dodaj komentar

Crnogorska teniserka Danka Kovinić eliminisana je na startu WTA turnira u Moskvi, pošto je nakon sat i 38 minuta igre izgubila od Julije Gergeš – 7:6 (3), 6:3.

Njemačka teniserka time se revanširala Kovinićevoj za poraz u jedinom prethodnom međusobnom duelu – maja 2015. Danka je slavila u Bukureštu sa 2:1 u setovima, tada na šljaci.

Tvrda podloga je ovoga puta više prijala Njemici, kao što ni Danki nije prijala nagla promjena vremenske razlike – u Moksvu je, naime, sletjela tek juče, nakon skoro mjesec boravka na turnirima na Dalekom Istoku.

Vrlo neizvjesna borba gledana je u prvom setu, u kojem je Danka napravila prvi brejk za vođstvo od 5:3, a onda servirala za vođstvo u setovima. Nije, međutim, uspjela da prelomi, Gergeš je vratila brejk, potom izjednačila na 5:5, a u taj-brejku iskoristila prvu set-loptu i napravila ključni korak ka pobjedi.

U drugom setu viđen je samo jedan brejk, napravila ga je Julija Gergeš kod rezultata 2:1 i do kraja meča sigurno čuvala svoj servis.

Njemica će u drugom kolu igrati sa Ruskinjom Elenom Vesnjinom.