Danilo Nikolić: Vidimo veliku šansu da izborimo majstoricu

Piše: Vladan 196 pregleda Dodaj komentar

Košarkaše Budućnost Volija čeka težak zadatak. U „Morači”, gdje će se u subotu igrati treća i u ponedjeljak eventualno četvrta utakmica protiv Crvene zvezde, tim Dejana Milojevića će biti makar blagi favorit.

Vidjelo se da Budućnost ne samo da može da igra protiv ovakve Zvezde, već i da dominira. Za 18 minuta druge i 3. četvrtine je dala 53 poena, primila svega 24 i preokrenula sa 37:17 na 70:61. Milojević, međutim, mora da pronađe način kako da njegova ekipa izbjegne padove i izdrži nalete agresivnosti rivala.

Loše smo otvorili meč, jurili smo razliku do 3. četvrtine, kada smo napravili ogroman preokret. Nismo uspjeli da zadržimo prednost, lako smo „prosuli” rezultat – istakao je Danilo Nikolić.

Krilni centar „plavih” je odigrao najbolji meč u karijeri prije dvije noći u Beogradu, bio kreator preokreta sa šest trojki iz isto toliko pokušaja, ali su njegovih 26 poena (uz samo tri promašaja, posljednji iz veoma teške situacije na 34 sekunde do kraja) i osam skokova bili uzaludni.

– Previše oscilacija je bilo u igri, mnogo glupih grešaka u odbrani. Ni u napadu nismo bili dovoljno odlučni da privedemo meč kraju na način na koji je trebalo – naglašava 28-godišnji Podgoričanin.

Nije, naravno, kraj sezone. Budućnost u „Morači” nije izgubila u ABA ligi od 20. oktobra 2019. godine i poraza od Primorske (83:80). Od tada je nanizala 20 pobjeda.

– Nismo ostvarili ono što smo zacrtali – da se iz Beograda vratimo sa brejkom. Siguran sam, međutim, u odbranu domaćeg terena i vidimo veliku šansu da izborimo majstoricu – zaključio je Nikolić.