Danijela Džaković i Nikoleta Perović nezaustavljive, fantastičan učinak Mine Dragović

Piše: Reprezentacija.me 396 pregleda Dodaj komentar
Danijela Džaković

Odbojkašica turskog Kolejilera, Nikoleta Perović, nastavlja sa izvrsnim partijama.

U 8. kolu turske lige, Kolejiler je poražen od  Ilbanka 3:1.

U gostujućoj ekipi istakla se naša Nikoleta Perović sa osvojenih 26 poena, ali nije imala veliku podršku saigračica za bolji rezultat.

“Utakmicu protiv Ilbanka smo, nažalost,  izgubile 3:1. Fenomenalno smo otvorile meč, igrale na visokom nivou, dobile prvi set. U drugom je došlo do pada koncentracije, problema sa povredama i nismo uspjele da okrenemo rezultat u našu korist. Imale smo prednost u trećem i četvrtom setu, međutim protiv ekipe kao sto je Ilbank nema prostora za greške, one su to iskoristile i okrenule rezultat u svoju korist” , kazala je Nikoleta

Nikoleta je u Tursku došla nakon sezone u grčkom AEK-u.

Nikoleta Perović

“Generalno zadovoljna sam sa Tedom, i svojim igrom ove sezone. Klub ima velike ambicije, trenutno nas povrede sprečavaju da uradimo sve kako bi trebale ali se nadam uskoro da ćemo sve biti zdrave i nastaviti da igramo kao na početku sezone”.

Danijela Džaković proteklog vikenda, predvodila je Sip Dali Kardilo Aragonu do pobjede u četiri seta nad Asitekom, u 10. kolu italijanske serije A2.

Crnogorska odbojkašica osvojila je 23 poena i tako prekinula seriju od tri poraza i upisala drugi trijumf u sezoni za svoju ekipu.

U šampionatu Rumunije, Jelena Cvijović osvojila je 10 poena, u porazu Krajove kod ekipom CSM Lugoj 0:3.

Rumunski Voluntari upisao je pobjedu nad ekipom Medgidia (3:1). U pobjedničkoj ekipi istakla se korektorka Dijana Vuković sa osvojenih 9 poena, dok je Marija Milović igrala u drugom setu.

Ana Veljković sa osvojenih četiri poena dala doprinos u pobjedi rumunske ekipe Dačia Mioveni 3:1 od ekipe Data Cluj.

U 9. kolu Super lige Srbije, odličnu partiju pružila je crnogorska odbojkašica Mina Dragović, koja je osvojila 21 poen (dva asa, pet blokova), ali to nije bilo dovoljno za pobjedu Srema nad Inđijom (3:2).

Mina Dragović

U istom kolu odbojkašice Tenta poražene su od Uba rezultatom 3:2. U domaćem sastavu Saška Đurović odigrala je cijelu utakmicu i osvojila 13 poena, dok je tehničar Marija Šušić upisala jedan poen. U pobjedničkom sastavu Uba Simona Petranović imala je četiri poena.

U pobjedi Partizana nad Klekom 3:1, Tamara Dedijer, tehničar naše reprezentacije osvojila je četiri poena, dok Nevena Vukčević na ovoj utakmici nije ulazila u igru.