Crvene opet bolje od Njemica

Piše: Ognjen 806 pregleda Dodaj komentar

Crnogorske košarkašice savladale su u gostima Njemačku 60:48 u drugom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo. Naše dame pobijedile su istog rivala i u nedjelju na Cetinju na startu ciklusa.

Izabranice Momira Milatovića upisale su siguran trijumf na gostovanju u Hagenu. Predvođene Amerikankom Marfi domirale su tokom cijele utakmice i imale prednost koju domaća selekcija nije uspjela da ugrozi. Naročito je američka košarkašica u crvenom dresu bila razigrana u prvom dijelu u kojem je ubacila 13 poena.

Crna Gora je nakon prve četvrtine imala četiri poena viška, da bi do odlaska na veliki odmor duplirala razliku, 34:26. U meču u kojem su odbrane bile jači dio oba tima, dvocifrena prednost praktično je garantovala uspjeh, a crvene su je stekle već tokom treće dionice, pa su u posljednjih 10 minuta rutinski odradile meč i upisale drugi trijumf u kvalifikacijama.

Marfi je ubacila 21 poen i imala šest skokova, Jelena Dubljević dodala je 10, Jelena Škerović sedam uz isto toliko uhvaćenih lopti i pet asistencija, dok su Iva Perovanović i Snežana Aleksić dodale po šest koševa. U domaćoj selekciji Bar je postigla 18 poena.

Crvene kvalifikacije nastavljaju u subotu kada dočekuju Finsku.