Crvena Zvezda srušila Bamberg, reprezentativna forma Bjelice!

Piše: Ognjen 652 pregleda Dodaj komentar

Crvena zvezda mts upisala je treću pobjedu u Evroligi!

Ekipa Dejana Radonjića odigrala je još jedan napet meč, završen burnim finišom, u kojem je upisala drugi evro-trijumf u gostima ove jeseni.

BAMBERG – ZVEZDA 78:79 (14:11, 15:27, 32:20, 17:21)

Milko Bjelica (18 p) predvodio je šampiona Srbije u odličnom, čvrstom prvom poluvremenu Beograđana (29:38). Bamberg je, međutim, reagovao i u trećoj četvrtini kaznio lošu odbranu gostiju, ubacivši čak 32 poena, koji ipak nisu bili dovoljni za osjetnije vođstvo…

Najzaslužniji za to bio je Marko Simonović, drugi strijelac Zvezde za 17 poena (3/4 za tri)

Krilni igrač crveno-belih pogađao je u tim trenucima trojke u nizu i održao u važnim trenucima ekipu na posjedu zaostatka. Ta razlika bila je aktivna do početka završne četvrtine.

A, onda – (očekivana) drama!

Nikolo Meli (16 p, 4/4 za tri) zadržao je ritam iz treće dionice, “vukao” domaćina do vođstva od pet poena, sa kojim su ekipe dočekale posljednjih pet minuta (71:66). Čarls Dženkins brzo je odgovorio, a Bjelica preuzeo odgovornost i nosio ogroman teret u napadima Zvezde, koji su joj u 37. minutu ponovo donjeli vođstvo, serijom 6:0 (71:72)

“Klackalica” je trajala, u klinču su čvrsti bili i domaći (Zisis, Miler) i gosti (Lazić, Simonović, Bjelica), a odluka je pala u poslednjem minutu, u kojem je viđen samo jedan koš – pobednički Čarlsa Dženkinsa!

Pola minuta pre kraja, Darijus Miler promašio je šut za “plus 3” domaćina, Jović je prihvatio loptu, brzo je prosledio do Dženkinsa koji je izdržao čvrst duel sa Danijelom Tajsom i polaganjem o tablu postavio konačnih 77:78!

Bamberg je imao poslednji napad, Miler je ponovo preuzeo loptu, pokušao da “probije” Lazića, ali je naišao na čvrst otpor i promašio veoma otežan šut. Slavlje Delija na tribinama je počelo…

Jović je potom prihvatio loptu, Strelnijeks je neuspješno pokušao da ga faulira u preostale dvije sekunde, a Trinkijeri ljutito trčao ka sudijama, uzalud tražeći faul. Ipak, pištaljka se nije čula, kao ni pri opisanom duelu Tajsa i Dženkinsa u prethodnom napadu.

Izvor: YouTube/EuroLeague

Crveno-beli su tako nanjeli Bambergu drugi evroligaški poraz u Njemačkoj ove jeseni, a takođe i drugi u posljednjih 26 utakmica. Pred njima je veče odmora, pa sjutrašnji povratak u Beograd, na pripremu za okršaj protiv Armanija, zakazan za četvrtak u Kombank areni.

BAMBERG: Kozer 7 (0/3 za tri), Meli 16 (4/4 za tri, 10 sk), Zisis 11 (9 as), Nikolić, Štajger 9 (3/6), Tajs 2, Lo, Strelnijeks 12 (2/3 za tri), Miler 14 (2/4 za tri), Hekman 2, Radošević 5

ZVEZDA: Volters (5 sk), Dangubić, Mitrović, Lazić 3, Simanić, Dobić, Simonović 17 (3/4 za tri, 4 sk), Dženkins 10 (1/2 za tri), Gudurić 11, Jović 12 (2/4 za tri, 5 sk, 5 as), Kuzmić 8 (7 sk), Bjelica 18