Crnoj Gori set protiv Austrije, u subotu protiv Finske (20h)

Piše: Reprezentacija.me 229 pregleda Dodaj komentar

Ženska juniorska odbojkaška reprezentacija Crne Gore nije uspjela da slavi u prvom kolu grupe K treće runde kvalifikacija za U19 Evropsko prvenstvo – juniorke Austrije bile su uspješnije večeras i trijumfovale rezultatom 3:1 (14:25, 25:22, 25:21, 25:21) u dvorani “Verde Complex”.

Izabranice Zlatka Ćaćića odlično su otvorile utakmicu sa selekcijom Austrije i na servisu Natalije Vlahović napravile prednost od čak 7:0. Zadržale su prednost domaće i zaustavile Austriju na 14 poena u prvom setu (25:14).

Nastavile su naše juniorke u dobrom ritmu i na početku drugog seta kada su povele 7:3, međutim, juniorke Austrije su preokrenule i napravile prednost u neizvjesnoj završnici ove dionice i izjednačile u setovima 1:1 (22:25).

Povele su Crnogorke i na startu trećeg seta (7:3), ali je uslijedio pad koncentracije naših odbojkašica, što su iskoristile juniorke Austrije i preuzele vođstvo (12:15), što je natjeralo selektora Ćaćića da zatraži tajm-aut. Odličnim servisom Lare Jovović i dobrom igrom njenih saigračica, Crna Gora se vratila u igru (16:16), ali je to bilo sve od naših juniorki u ovom setu – Austrija je ovaj dio igre riješila u svoju korist i povela 1:2 (21:25).

Četvrti set je protekao u znaku gošći, koje su uspjele da sigurnom igrom dobiju četvrti set (21:25) i slave na kraju utakmice 1:3 (25:14, 22:25, 21:25, 21:25).

Sa osvojenih 15 poena Lara Jovović je najbolja u timu Crne Gore, a pratile su je Natalija VlaovićMaša Dragojević i Kristina Božović sa 10 osvojenih poena. U pobjedničkom timu istakla se Larisa Micic sa 14 poena.

Našu selekciju u subotu očekuje utakmica drugog kola protiv selekcije Finske od 20 časova u dvorani “Verde Complex”.

U prvoj utakmici grupe K, selekcija Francuske slavila je nad Finskom rezultatom 3:2 (18:25, 25:19, 25:19, 16:25, 16:14).

Crna Gora – Austrija 1:3 (25:14, 22:25, 21:25, 21:25)

Podgorica – Dvorana “Verde Complex”. Gledalaca: 150. Sudije: Emmanouil Georgidas (Grčka) i Stoyan Barev (Bugarska)

Crna Gora: Krivokapić, Rudan, Krunić (libero), Vlaović 10, Jovović 15, Madžgalj (libero), Dragojević 10, Davidović 3, Đukić, Božović 10, Popović, Ražnatović 3.

Austrija: Holzinger 9, Brandhofer 12, Graf, Garibovic 10, Mog 11, Truner 11, Hintereger (libero), Deisl, Rab 2, Micic 14, Simic, Kropfl.