Na 23. Olimpijskim igrama u Los Anđelesu, koje su održane od 28. jula do 12. avgusta, učestvovalo je 6.802 sportista, dok je broj zemalja učesnica bilo 140. Broj sportista koji su učestvovali pod zastavom Jugoslovenskog olimpijskog tima je bilo 140.
Jugoslaviju je predstavljalo 140 sportista u 16 sportova. U sastavu jugoslovenskog olimpijskog tima na Olimpijskim igrama u Los Anđelesu bili su: vaterpolisti Milorad Krivokapić i Andrija Popović, košarkaš Rajko Žižić, rukometaš Veselin Vujović, rukometašice Zorica Pavićević, Ljiljana Mugoša i Svetlana Mugoša i fudbaler Ljubomir Radanović – svi rođeni u Crnoj Gori.
Za jugoslovenske sportiste bile su to najuspešnije Igre – osvojeno je 18 medalja – 7 zlatnih, 4 srebrne, 7 bronzanih medalja i po broju osvojenih medalja Jugoslavija se plasirala na 9. mjesto među zemljama iz kojih su osvajači medalja.
Vaterpolisti Jugoslavije, među njima i Milorad Krivokapić i Andrija Popović, postali su olimpijski šampioni! Rajko Žižić je sa košarkaškom reprezentacijom osvojio bronzu. Veselin Vujović se okitio zlatom, kao i rukometašice Zorica, Ljiljana i Svetlana. Fudbalska reprezentacija je zauzela treće mjesto, među njima Ljubomir Radanović primio bronzanu medalju.
Pored vaterpolista, rukometaša i rukometašica, zlato su osvojili rvači Šaban Trstena i Vlado Lisjak, kanuisti Matija Ljubek i Mirko Nišović i bokser Anton Josipović. Srebrne medalje osvojili su bokser Redžep Redžepovski, kajakaš Milan Janić, rvač Refik Memišević i kanu Ljubek/Nišović, dok su “bronze” ukrasile fudbalere, košarkaše, boksere Mirka Puzovića i Aziza Salihua, rvače Jožef Terteija i Šabana Seidija i veslači u dublu Milorad Stanulov i Zoran Pančić.
Zastavu Jugoslavije u defileu na svečanom otvaranju Igara nosio je košarkaš Dražen Dalipagić.
Na Olimpijskim igrama u Los Anđelesu sportisti iz 47 zemalja učesnica osvajali su olimpijske medalje.
Najviše medalja – 174 (83 zlatne, 61 srebrnu, 39 bronzanih) osvojili su sportisti iz SAD-a.
Prvi put olimpijske medalje osvojili su takmičari iz Kine, Obale Slonovače, Sirije, Alžira, Dominiikanske Republike i Zambije.
Iz knjige “Olimpijski pokret u Crnoj Gori”, autor Đorđe Perišić