Crnogorski odbojkaši savladali Tunis na startu Svjetske lige

Piše: Reprezentacija.me 913 pregleda Dodaj komentar

Odbojkaši Crne Gore startovali su pobjedom na turniru Svjetske lige, pošto su u Bijelom Polju savladali Tunis sa 3:2, po setovima 18:25, 25:15, 25:19, 25:27, 15:9.

Izabranici Veljka Bašića glatko su izgubili prvi set. Tunis je od starta bio u prednosti, a naš nacionalni tim nije uspio da nađe pravi ritam.

Situacija se drastično promijenila u nastavku meča. Crna Gora je u drugoj dionici rivala ostavila na 15 poena, a u trećoj na četiri više.

Dominirali su naši reprezentativci i činilo se došli do željene igre koja će biti krunisana u četvrtom setu. Ipak, u tom dijelu utakmice viđena je rezultatska klackalica koja je prevagnula na stranu Tunižana.

U odlučujućem, petom setu nije bilo dileme. “Crveni” su brzo došli do kapitalne prednosti (9:4), a onda rutinski priveli meč kraju.

Korektor Miloš Ćulafić osvojio je 25 poena, Marko Bojić 16, Božidar Ćuk 14 (6 iz bloka), dok je dvocifren bio i Luka Babić sa 10 poena.

Trijumf u prvom kolu ostvarila je i Estonija, koja je poslije pet setova bila bolja od Kineskog Tajpeha.

Turnir se nastavlja sjutra, a u susretima druge runde, od 17 sati sastaće se Estonija – Tunis, a od 20h Crna Gora – Kineski Tajpeh.