Crnogorske odbojkašice opravdale ulogu favorita

Piše: Reprezentacija.me 187 pregleda Dodaj komentar

Crnogorske odbojkašice maksimalnom pobjedom otvorile su turnir u Podgorici, prvi od dva kvalifikaciona za Evropsko prvenstvo – izabranice Nikole Masoničića su opravdale ulogu favorita protiv Kosova, koje je, zamalo, uzelo treći set. „Crvene“ su probile led, ali ih veća iskušenja očekuju u naredna dva meča, u subotu protiv Finske (20 sati) i nedjelju sa Slovačkom (20).

Kosovo je u prvom setu držalo priključak do 6:4, a onda je Crna Gora serijom 4:0 povela 10:4, a sa nova četiri peona u nizu i 14:7, kada je set, praktično, i odlučen. Imala je Crna Gora devet set lopti na 24:15, Kosovo je anuliralo šest i prišlo na 24:21, ali je Jelena Cvijović iz „zone četiri“ realizovala napad za vođstvo od 1:0 u setovima.

Naša selekcija je još lakše dobila drugi set, u kojem je Kosovo bilo u igri do 9:8. Pet uzastopnih poena je domaćim odbojkašicama dalo prednost od 14:8, pa se do kraja seta više nije postavljalo pitanje boljeg u ovom setu, u kojem su „crvene“ do dvocifrene prednosti došli na 21:11…

Kada je Crna Gora u trećem setu povela 12:8, činilo se da će lako do maksimalne pobjede. Međutim, Kosovo je iskoristilo mentalno opuštanje domaćih odbojkašica, pa je prvo izjednačilo na 14:14, a onda je sa tri uzastopna poena stiglo i do vođstva od 18:15. Crna Gora je izjednačila brzo na 18:18, pa se do 22:22 igralo poen za poen, kada je Kosovo sa dva uzastopna poena došlo do dvije set lopte. Naše odbojkašice, ipak, nijesu dozvolile produžetak meča, već su sa četiri uzastopna poena stigle do očekivane i maksimalne pobjede…

U drugom meču prvog kola tunira u Podgorici, Slovačka je bila bolja od Finske 3:1 (26:24, 22:25, 25:14, 25:19).

Drugi turnir igra se od 14. do 16.maja u slovačkoj Njitri. Dvije prvoplasirane selekcije iz grupe izboriće plasman na EP.

Crna Gora – Kosovo 3:0 (25:21, 25:14, 26:24)

PODGORICA – Dvorana: „Verde“. Odigrano bez prisustva publike. Sudije: Čevik (Turska), Husejnović (Bosna i Hercegovina). Poeni iz napada: Crna Gora 38, Kosovo 34. Poeni iz bloka: Crna Gora 12, Kosovo 4. Poeni iz servisa: Crna Gora 3, Kosovo 5. Greške: Crna Gora 16, Kosovo 23.

CRNA GORA: Veljković 3, Perović 12, Cvijović 13, Cenović (libero 1), Tuševljak, Roganović 2, Džaković 12, Petranović, Vukčević, Burzanović, Milivojević, Đurović 9, Labović (libero 2), Dragović 2.

KOSOVO: Z. Kadriu, B. Kadriu 5, Barjaktari, Ramadani 6, Jaha 2, V. Kadriu 5, Geci 2, Avduli, Sulejmani 16, Ilazi 7, Huseini (libero 1), Selmani (libero 2), Hodža, Mehmeti.