Crnogorke upisale i peti trijumf – mlade “lavice” bolje od Rumunije

Piše: Vladan 595 pregleda Dodaj komentar

Ženska rukometna reprezentacija Crne Gore pobijedila je danas u Podgorici selekciju Rumunije 24:21 (5:4, 10:10 i 9:7), u osmom kolu kadetskog Mediteranskog prvenstva u Podgorici.

To je peta pobjeda kadetkinja na šampionatu, nakon što su slavile i protiv Italije, Kosova, Slovačke i Turske.

Upisale su i poraze od Hrvatske i Španije.

Za trijumf protiv Rumunije nagrađene su sa 4,5 bodova, odnosno dva za pobjedu, po jedan za svaku dobijenu trećinu i pola boda za remi u drugom dijelu meča.

Najefikasnije u crnogorskoj selekciji bile su Anđelina Orbović i Nejla Hodžić sa po šest golova.

Crnogorska reprezentacija danas će odigrati i duel sa Slovenijom, u 18 sati i 30 minuta.

Prema propozicijama, na Mediteranskom šampionatu utakmice se igraju u okviru tri trećine, koje traju po 15 minuta.

Reprezentacija koja dobije trećinu osvaja bod, a trijumf na kraju meča donosi dva boda.

Neriješen rezultat u trećini boduje se pola boda, dok remi na kraju donosi objema ekipama po bod.

IZVOR: cdm.me