Crnogorci nakon produžetka bacili Rusiju na koljena!

Piše: Ognjen 791 pregleda Dodaj komentar

Kadetska reprezentacija Crne Gore brzo se oporavila od poraza od Gruzije u prvom kolu turnira u turskom gradu Konja. Naši momci su u drugoj rundi danas nadigrali selekciju Rusije, nakon produžetka, rezultatom 81:88.

Rusi su bili bolji rivali u prvoj dionici, koju su riješili u svoju korist rezultatom 24:18.

Druga dionica pripala je našim kadetima, koji su čvršćom igrom u odbrani dozvolili rivalima 7 poena menje nego u prvoj, uspjevši da do odmora smanje zaostatak (41:38).

Najefikasniji igrač crnogorske reprezentacije u prvih 20 minuta bio je Milan Hajduković, sa 12 poena.

Ruska selekcija je održavala prednost do 26. minuta, kada je bek Dubljevićeve čete Andrija Slavković, nakon kontranapada postigao faul-koš za izjednačenje 49:49, a nedugo potom su ”crveni” prvi put poveli (52:53), poslije iskorišćenih penala Vujovića.

Reprezentacija crnogorskih košarkaša mlađih od 16 godina je treći kvartal završila ispred vršnjaka iz Rusije – 56:58.

Prva polovina odlučujuće četvrtine donijela je očekivano trvrdu igru, sa malim brojem poena, a nakon što su Rusi ponovo preuzeli vođstvo u 35. minutu (62:60), selektor Dubljević je reagovao tajm-autom.

Nakon minuta savjeta stratega nikšićke Sutjeske, naši košarkaši ponovo preokrenuli, preko Hajdukovića, Drobnjaka i Slavkovića. Semafor u Konji je u 38. minutu pokazivao 67:71 u korist Crne Gore.

Rusi su uspjeli da poravnaju (71:71), ali je Slavković ponovo vratio vođstvo našem timu 1:13 minuta prije kraja.

Ipak, 12 sekundi prije posljednje sirene Jakovljev je pogodio šut sa poludistance (73:73), a Drobnjak u posljednjoj sekundi regularnog dijela nije bio precizan iz linije 6,75m, pa je meč ušao u produžetak.

Crnogorci su odlično otvorili dodatnih pet minuta, jer su koševe postigli Vujović i Slavković (73:77), a nakon iskorišćenih penala Kormenka, ponovo je Vujović postigao dvojku, a pridružili su mu se Simonović (dvojka) i Drobnjak (dva bacanja) za velikih 75:82.

Crna Gora je do kraja meča, predvođena izvanrednim Slavkovićem, uspješno čuvala stečenu zalihu i na kraju se radovala prvoj pobjedi na turniru. Konačan rezultat 81:88.

Sjajni bek bjelopoljskog Centra je danas prednjačio 22 poena, a uhvatio je i 7 lopti, a odlično su ga pratili Hajduković i Milošević sa po 14 pogodaka, te Simonović sa 11 (9 skokova), Vujović sa 10 (7 skokova) i Drobnjak sa 9.

U taboru rivala odskočio je Kasatkin sa 20 poena i 10 asistencija.

Naši kadeti sjutra igraju meč trećeg kola turnira, protiv Litvanije, sa početkom u 15:45h.