Crna Gora završila nastup u kvalifikacijama za EP

Piše: Reprezentacija.me 348 pregleda Dodaj komentar

Muška juniorska reprezentacija Crne Gore završila je nastup u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo U20. U posljednjem kolu, Crna Gora je poražena od Finske rezultatom 3:0 (25:18, 25:20, 25:) i na taj način nije uspjela da se plasira na jedno od prva dva mjesta u grupi H, koje su donosili direrktan plasman na EP, odnosno nastavak kvalifikacija.

Selekcija Finske, formalni domaćin na ovom susretu, na početku prvog seta napravila je pet poena razlike (6:1), što je natjeralo selektora Predraga Ćorluku da zatraži tajm-aut. Međutim, to odbojkaše Finske nije poremetilo, ostvarili su osjetnu razliku i riješili set u svoju korist (25:18).

Naši igrači bolje su otvorili drugi set, ali su ipak Finci napravili veću razliku sredinom tog dijela igre (18:11) pa su naši morali na minut odmora. U finšu ovog seta naši juniori su se vratili na tri poena zaostatka (23:20). Norvežani su zatražili tajm-aut, nakon kojeg su poveli 2:0 u setovima (25:20).

Konstantnu prednost selekcija Finske imala je i u trećem setu, pa su naši juniori zatustavljeni na 13 poena.  Prvo mjesto u grupi H, igranoj u Podgorici, osvojila je Slovačka sa tri pobjede, druga je Finska sa dva trijumfa, a treća Norveška sa jednim.

Finska – Crna Gora 3:0  (25:13, 25:20, 25:13)

Podgorica – Dvorana Verde Complex. Gledalaca: 200 Sudije: Svetlana Zotović (Srbija) i Mihajlo Milojević (Slovenija).

Finska: Tyynisamaa 10, Haapaniemi 9, Haapoja, Oivanen, Tikkala, Salpakari (libero), Groffier 12, Maki-Valtari, Leinonen 11, Tuusa, Marttila 15, Vaananen 3.

Crna Gora: Zec, Krivokapić (libero), Mašković, Rađenović, Božović 2, Miljanić 9, Čičić (libero), Rovčanin, Femić, Ćinćur 7, Novaković, Cimbaljević 8.