Crna Gora ubjedljiva protiv Gruzije

Piše: Reprezentacija.me 481 pregleda Dodaj komentar

Sjajnu partiju pružile su odbojkašice Crne Gore pred domaćom publikom i bez dileme slavile maksimalnim rezultatom protiv Gruzije 3:0 (25:19, 25:9, 25:16), u trećem kolu grupe B CEV Srebrne lige. Za sedam dana naša selekcija gostovaće Gruziji u potrazi za novim bodovima.

“Čestitke ekipi na pobjedi. Posle tog malog grča u prvom setu, koji smo iskreno i očekivali da nas prati cijelu utakmicu, obzirom da nismo dugo igrali u Podgorici na fin odaziv publike i podršku sa tribina, prevazišli smo ga krajem prvog seta. Drugi i treći set odigrali smo pod kontrolom, ispunili smo primarni cilj, a to je tri boda, pobjeda 3:0. I dalje idemo sakupljati bodove uz taj cilj koji smo sebi zacrtali jeste glavni i osnovni da odemo na fajnl for Evropske lige ove godine. Uz sve to, naš cilj je da gradimo ekipu koja je vrlo mlada, da je gradimo, da se pronalazimo i da u svakoj utakmici pokušamo dobiti nešto novo. Nismo od ovih utakmica sve išli sa najjačom postavom, probamo, kombinujemo, tražimo rješenja, te ključne pozicije koje godinama fale. Mislim da smo na dobro putu i da ćemo sa tri boda iz Gruzije potvrditi to sigurno drugo mjesto i ukoliko nam se poklope rezultati iz druge grupe, da ćemo možda već za sedam dana obezbijediti fajnal for, a onda i pokušati da napadnemo Portugal u Herceg Novom, da sa jednim dobrim, jakim i iskusnim rivalom onako odmjerimo snage pred fajnl for, kazao je selektor Krunić.

Izabranice Milorada Krunića dobro su otvorile utakmicu i na servisu Mine Dragović naša selekcija napravila je prednost četiri poena razlike 6:2. Gošće su uhvatile priključak i došle do samo poena zaostatka (11:10), nakon čega je odmor zatražio selektor Krunić koji je urodio plodom. Reprezentacija Crne Gore svoju prednost uspjela je da sačuva do kraja za vođstvo u setovima 1:0 (25:19).

Fantastičan drugi set imale su naše seniorke,  pa se osvajač ovog dijela igre nije dovodio u pitanje. Na servisu Danijele Džaković prvih šest poena pripalo je našim odbojkašicama 6:0, a sredinom seta bilo je i čak trinaest poena prednosti u korist domaćih (17:4), a reprezentativke Gruzije zaustavljenje su na devet poena (25:9).

Ni u trećem setu nije bilo problema za Crnu Goru koja je slavila rezultatom 25:16 za konačnih 3:0.

Najefikasnija u redovima Crne Gore bila je Danijela Džaković sa 14 osvojenih poena, a po 10 poena upisale su Saška Đurović i Nevena Vukčević, devet je osvojila Mina Dragović.

“Htjela bih da čestitam djevojkama na fenomenalnoj igri i na maksimalnoj pobjedi od 3:0. Za razliku od Portugala gdje smo mnogo griješili u elementu servisa, to nije danas bio slučaj, stvarno smo igrali na maksimalnom nivou, vrlo malo grešaka, veoma skoncentrisani što je pokazao rezultat. Nastavljamo dalje, pripremamo se za sljedeću utakmicu protiv Gruzije i nadamo se da će biti isto kao večeras”, zadovoljna je bila Saška Đurović.

Nakon gostovanja Gruziji 10. juna,  posljednje dvije utakmice grupne faze naša selekcija igrati 14. i 16. juna u Herceg Novom protiv Portugala i Farskih Ostrva.

U drugom meču trećeg kola grupe B Farska Ostrva dočekuju Portugal 4. juna  od 16 časova po lokalnom vremenu.

Crna Gora – Gruzija 3:0

(25:19, 25:19, 25:16)

PODGORICA – SC “Verde Complex”. Gledalaca:  800. Sudije: Svetlana Zotović (Srbija) i Jelena Mitrović (Crna Gora).

Crna Gora: Đurović 10, Tvrdišić 1, Cenović (libero), Šušić, Labović (libero), Vuković 6, Džaković 14, Petranović 2, Čakar, Tuševljak, Vukčević 10, Budrak 1, Rakočević 1, Dragović 9.

Gruzija: Gaprindashvili 2, Tevdoradze 3, Katsitadze (libero), Chumburidze, Ulumbelashvili 2, Beriashvili 5, Kobaidze 3, Mushkudiani 2, Epremidze (libero), Markarashvili, Tchautchidze 5, Lobzhanidze 3.