Crna Gora u četvrfinalu Svjetskog prvenstva!

Piše: Reprezentacija.me 806 pregleda Dodaj komentar

Velika pobjeda naših vaterpolista u utakmici u koju su ušli kao autsajderi – Crna Gora je savladala Hrvatsku 13:12 i plasirala se u četvrtfinale Svjetskog prvenstva gdje je čeka Grčka (utorak od osam ujutru).

Dugo se čekalo na ovako bitan trijumf “ajkula” i dočekalo se nakon fenomenalne partije izabranika Vladimira Gojkovića koji su od prvog minuta jasno stavili do znanja favoritu da ga čeka pakao.

Bilo je u igri ponovo uspona i padova, to je u mečevima ovakvog ritma neizbježno, ali je suština u tome da je naš nacionalni tim diktirao tempo koji mu više odgovara – plivao je koliko je mogao, natjerao “barakude” da izađu iz zone komfora i poslao ih u razigravanje od 9. do 12. mjesta.

Prvih desetak minuta se igralo gol za gol, a onda je naša selekcija serijom 3:0 povela 5:3, na početku treće četvrtine imala i plus tri (6:3).

Uslijedila je reakcija Hrvata koji su brzo nadoknadili minus i tri minuta prije kraja trećeg perioda došli do prednosti 7:6.

Karakter je danas učinio svoje, pokazali su ga naši vaterpolisti u svakom trenutku.

Napadi su u finišu bili bolji od odbrana, a pogodak za pobjedu postigao je Dušan Matković 81 sekundu prije kraja na isteku napada s igračem više kada je pronašao put do mreže odličnog Marka Bijača.

Imala je Hrvatska dva napada da izbjegne poraz, pokušala je u posljednjih 19 sekundi i sa golmanom u napadu, ali bio je momenat za veliki trijumf “ajkula” – ostvarile su ga potpuno zasluženo.

Đuro Radović i Matković su predvodili naš tim sa po četiri gola, dva je postigao Aleksa Ukropina, a po jedan Kanstantin Averka, Vasilije Radović i Vladan Spaić.

CRNA GORA – HRVATSKA 13:12 (2:3, 3:0, 4:5, 4:4)

Fukuoka – Bazen “Marine Mese”. Sudije: Margeta (Slovenija), Cvart (Holandija). Igrač više: Crna Gora 13 (7), Hrvatska 11 (3). Peterci: Crna Gora 4 (3), Hrvatska 2 (2).

Crna Gora: Andrić, Mačić, Perković, Averka 1, Čučković, Popadić, Vujović, Đ. Radović 4, Ukropina 2, Spaić 1, Matković 4, V. Radović 1, Tešanović (10 odbrana).

Hrvatska: Bijač (15 odbrana i peterac), Burić, Kržić, Krapić, Lazić 1, Bukić, Vukičević 1, Zuvela, Marinić Kragić 4, Vrlić, Butić 3, Harkov 3, Popadić.