Crna Gora pregazila Mađarsku

sport
Piše: sport 781 pregleda Dodaj komentar

odbojkasiLaganim trijumfom nad Mađarskom u tri seta, odbojkaši Crne Gore stavili su tačku na drugi turnir Evropske lige.

Izabranici Nikole Matijaševića su, baš kao i na premijernom turniru u Kečkemetu, i u Barseloni ostvarili dva trijumfa i pretrpjeli jedan poraz. U ukupnom skoru u dosadašnjem takmičenju – Mađari i Španci savladani su po dva puta, dok je naš tim oba puta poražen od Češke. Crnogorski tim rutinski je odradio posao u meču, za svega 54 minuta igre – naša selekcija je bila uspješnija od rivala u svim elementima, odigrala odlično u odbrani i manje griješila od Mađarske.

Crna Gora je time napravila lijepu uvertiru za predstojeći turnir koji se održava u “Morači” (28, 29. i 30. juna).

Crna Gora 3

Mađarska  0

BARSELONA – Olimpijski paviljon “Val d’Ebron. Gledalaca: 90. Sudije: Fereira (Portugal), Gormali (Republika Irska). Rezultat po setovima: 21:12, 21:16, 21:17.

CRNA GORA: Minić 17, Babić, G. Ćuk 1, Šuljagić 5, Ćaćić 6, Rašović (libero), Marković 7, Papović, Radunović, B. Ćuk 7, Vujović 3, Strugar.

MAĐARSKA: A. Sabo 2, Bagić 2, Nađ 3, Tot, Domotor (libero), Đerđ 5, Kovač 7, Kosop, Nemet 3, Noća, Baroti 13, D. Sabo.