Crna Gora povela pa stala

Piše: Reprezentacija.me 372 pregleda Dodaj komentar

U21 reprezentacija Crne Gore poražena je od Bosne i Hercegovine rezultatom 3:1 (12:25, 25:19, 25:14, 25:18) u trećem kolu Balkanskog prvenstva za odbojkašice.

Odbojkašice Crne Gore slavile su u prvom setu nakon odlične igre kapitenke Nevene Vukčević i saigračica. Naš tim je stekao prednost na startu (10:4), pa u nastavku seta nije bilo problema. Prednost se uvećavala (14:5), a selekcija Bosne zaustavljena je na 12 poena.

Nakon dobro odigranog prvog seta, pad koncentracije naših djevojaka uslijedio je u naredna dva dijela igre. Bosna i Hercegovina uspjela je da napravi ranu prednost i slavi rezultatom 25:19  odnosno 25:14.

U četvrtom setu, domaćin je imao konstantnu prednost, Crna Gora je u dva navrata stigla do dva poena zaostatka (14:12, 16:14), ali nije uspjela da preuzme vođstvo i odvede meč u peti set, Bosna je slavila rezultatom 25:18.

Izabranice Marka Radusinovića očekuje još utakmica sa Albanijom koja je na programu u subotu od 16h, ali je već sada jasno da naše odbojkašice ne mogu osvojiti medalju na ovom prvenstvu…

Crna Gora – Bosna i Hercegovina 1:3 (25:12, 19:25, 14:25, 18:25)

Brčko – Sportska dvorana “Magnet”.

Crna Gora: Bogojević, Čakar, Matunović, Krivokapić 1, Vlaović , Đukić, Rudan, Madžgalj (libero), Labović (libero), Božović  Vukčević, Ražnatović, Ćetković.

Bosna i Hercegovina: Halilovi, Lazetić, Katalina, Mastilović, Terzić, Strahonjić, Klopić, Dedić, Rendić, Buljubašić,Kurbagić, Ilić, Šošević (libero), Dizdarević (libero).