Crna Gora porazom završila nastup na Evropskom prvenstvu

Piše: Rajko 2.6k pregleda Dodaj komentar

Rukometaši Crne Gore poraženi su od selekcije Slovenije rezultatom 28:19 i tako okončali učešće na Evropskom prvenstvu.

Borbenost je krasila igru “Lavova” u prvom poluvremenu u kojem su naši rukometaši imali prednost (12:11 i 13:12) ali su Slovenci preokrenuli i na odmor otišli sa golom prednosti 14:13.

U drugom poluvremenu se igra crnogorskih rukometaša potpuno raspala što su Slovenci znalački koristili i uvećavali prednost koja je na kraju susreta iznosila devet golova razlike.

Naš tim nije uspio ni na četvrtom Evropskom prvenstvu na kojem je nastupao da upiše pobjedu pa je tako bilans reprezentacije na svim velikim takmičenjima dvije pobjede i 20. poraza.

Vasko Ševaljević je večeras bio najraspoloženiji za igru i postigao je šest golova, dok je Vladan Lipovina upisao četiri pogotka a Miloš Božović tri.

U pobjedničkoj ekipi najefikasniji su bili Marguč sa šest i Bezjak sa pet golova dok je Blagotinšek postigao četiri pogotka.