Crna Gora poražena od Norveške

Filip
Piše: Filip 207 pregleda Dodaj komentar

Crnogorska fudbalska reprezentacija poražena je od Norveške 0:1 u trećem kvalifikacionom meču grupe G za plasman na Mundijal u Kataru.

Gol odluke postigao je Aleksander Serlot u 35. minutu i time doveo svoj tim do bodovnog izjednačenja sa ,,sokolima“.

Norveška je u prvom poluvremenu bila bolji rival, imala više loptu u posjedu, djelovala opasnije i zasluženo povela.

“Sokoli” su u prvih 45 minuta najbolju priliku imali preko Uroša Đurđevića u 25. minutu, kojem je Rune Jarštajn odbranio udarac nakon prodora između dvojice defanzivaca Norveške.

U drugom dijelu Crna Gora je krenula ofanzivnije i u 49. minutu imala veliku šansu – Adam Marušić je centrirao, Stevan Jovetić glavom šutirao, ali je golman Norveške bio siguran.

Jovetić je bio najopasniji igrač, imao je nekoliko šansi, ali nije uspio i večeras da zatrese mrežu. Osim njega dobru priliku imao je Stefan Savić u 75. minutu, ali je Jarštajn ponovo bio na pravom mjestu.

Nakon tri odigrana meča obje selekcije, kao i Holandija koja je savladala Gibraltar (7:0) imaju po šest bodova, dok je Turska na bod više.

Kvalifikacije se nastavljaju prvog septembra kada će Crna Gora gostovati Turskoj.