Ad image

Crna Gora poražena na parketu prvaka Evrope: Dvije odlične četvrtine premalo za Sloveniju

Piše: Ognjen 382 pregleda Dodaj komentar

Poraz crnogorskih košarkaša od Slovenije 70:52, u drugom meču na turniru u Celju.

Naša selekcija odigrala je dobro drugu i treću četvrtinu, dok će selektor Boško Radović pokušati da riješi probleme iz prvog i posljednjeg perioda.

Crna Gora je slabo ušla u utakmicu, mekano u odbrani i bez pravog rješenja u napadu, pa su Slovenci, za koje večeras nije igrao Luka Dončić dobili uvodni period 23:6.

Potom su naši momci došli do igre, bili veoma čvrsti u defanzivi i do poluvremena smanjili na 41:30, iako su mogli da budu i bliži rivalu rezultatski da su nalazili bolja rješenja u napadu.

U trećoj četvrtini propuštena je šansa da se možda dođe u bolju situaciju pred završni period.

Slovenci nisu imali nikakvo rješenje u ofanzivi, osam minuta bili su bez koša, a naši su propustili nekoliko dobrih pozicija da preokrenu rezultat.

Istina, nakon trojke Nemanje Radovića Crna Gora je došla do plus jedan, ali su se upravo tada probudili Slovenci, što je bio uvod u njihovu pobjedu.

Brzo su u završnoj četvrtini došli do dvocifrene prednosti i bez neizvjesnosti priveli utakmicu kraju.

Nemanja Radović bio je naš najefikasniji igrač sa 16 poena, Džon Radeba ubacio je 14, Igor Drobnjak sedam, a Petar Popović šest.

U domaćoj selekciji po devet koševa Macure i Hrovata.

Crna Gora je turnir u Sloveniji okončala sa polovičnim učinkom jer je sinoć bila bolja od Holandije.