Crna Gora pobijedila Ganu

Piše: Vladan 932 pregleda Dodaj komentar

crna gora ganaFudbalska reprezentacija Crne Gore pobijedila je Ganu rezultatom 1:0. Gol za Crnu Goru postigao je Dejan Damjanović iz penala u 1.minutu meča.

Dejan Damjanović je postigao najbrži gol u istoriji fudbalske reprezentacije.

Ovo je prvi duel naših fudbalera sa “crnim zvijezdama”, prvi uopšte sa nekom selekcijom iz Afrike.

Iako su “crne zvijezde” stigle u Podgoricu kao favoriti, Crna Gora je maltene rutinski dobila meč nakon ranog vođstva – jak blok na sredini terena protivnik je probio samo dva puta na početku meča, kada se istakao golman Mladen Božović.

S driuge strane, Dejan Damjanović u 33. i Vlado Božović u 72. minutu mogli su da dupliraju vođstvo.

Meč nije mogao da počne bolje. U 10. sekundi, je Bošković proigrao Kasalicu, kojeg je srušio Adi, a Damjanović bez problema realizovao penal. Selektor Brnović se opredijelio za to da naš tim čeka šansu iz kontre. Gana je imala inicijativu, ali samo dva puta je ozbiljnije zaprijetila. Ipak, propuste naše odbrane u 7. i 10. minutu je ispravio Božović sjajnim odbranama.

Osim u ta dva navrata, naša odbrna je funkcionisala odlično, a u 33. minutu je Damjanović mogao da duplira vođstvo, nakon duplog pasa sa Boškovićem, ali golman Gane ovaj put izašao kao pobjednik.

U drugom dijelu, iako nije igrao Baša, odbrana je odigrala još bolje, a u napadu su naši momci iz dva, tri pasa dolazili do prilike, pošto su gosti ostavljali sve više protora.

Ipak, Božović je bio zamalo neprecizan, pa je neizvjesnost je ostala do kraja.

Međutim, naša odbrana je izdržala sve nalete upornih gostiju u finišu, pa je pobjeda potpuno zaslužena. Treba reći da je večeras debitovao Nikola Vukčević i ostavio sjajan utisak.

Prvu pobjedu “sokola” u 2014. godini, u lijepom ambijentu, sa tribina je ispratilo skoro 6,000 navijača.

Narednu prijateljsku utakmicu Crna Gora igra 23. marta protiv Slovačke, najverovatnije u Žilini, dok se tri dana kasnije sastaje sa Iranom u Austriji.

Sljedeći meč pod Goricom označiće početak kvalifikacija – 8. septembra u Crnu Goru stiže Moldavija.

Crna Gora je počela u sastavu: 1. Mladen Božović, 3. Vladimir Volkov, 4. Nikola Vukčević, 5. Marko Baša, 6. Žarko Tomašević, 14. Dejan Damjanović, 15. Stefan Savić, 18. Nikola Drinčić, 19. Vladimir Božović, 22. Filip Kasalica, 23. Branko Bošković.

Za Ganu su počeli: 12. Adam Kwarasey, 4. Daniel Opare, 5. Michael Essien, 6. David Addy, 7. Christian Atsu, 8. Agyemang Badu, 13. Jordan Ayew, 14. Jerry Akaminko, 18. Majeed Waris, 21. John Boye, 22. Wakasu Mubarak.