Crna Gora osvojila osmo mjesto u Talinu

sport
Piše: sport 858 pregleda Dodaj komentar

basket ballMlada košarkaška reprezentacija Crne Gore osvojila je osmo mjesto na Evropskom prvenstvu u Talinu.

Crnogorski košarkaši poraženi su danas u meču za sedmo mjesto od Litvanije 84:51(17:11, 22:9, 22:14 i 23:17).

Izabranici selektora Mihaila Pavićevića izgubili su i prvi međusobni duel, a nastup na šampionatu završili su sa četiri pobjede i šest poraza.

U prvom dijelu šampionata savladali su Ukrajinu, Hrvatsku i Švedsku, a izgubili od Turske, dok su u nastavku doživjeli poraze od Grčke i Litvanije i pobijedili Njemačku.

U četvrtfinalu poraženi su od Letonije, dok u borbi za plasman ponovo izgubili od Grčke i Litvannije.

U reprezentaciji Crne Gore najbolji je bio Vukota Pavić koji je postigao 19 poena i imao šest skokova.

Danilo Nikolić postigao je 14 poena i uhvatio 11 lopti.

Crnogorski mladi košarkaši u Talinu peti put bili su četvrtfinalisti u šestom nastupu na šampionatima Evrope.

Do sada nemaju plasman u polufinale, a najveći uspjeh ostvarili su 2008. godine, kada su bili peti na šampionatu u Letoniji.

Jednom je osvojeno šesto, a dva puta sedmo mjesto.

Za zlatnu medalju u Talinu igraće Letonija i Italija, dok će Španija i Rusija odlučiti osvajača bronzane medalje.