Crna Gora “muški” izgubila od Danske

Piše: Ognjen 340 pregleda Dodaj komentar

Desetkovana Crna Gora nije imala šansi, ali je odigrala hrabro protiv dvostrukog uzastopnog šampiona svijeta i prvog favorita za osvajanja titule – Danska je slavila 30:21 (18:10) na startu Evropskog prvenstva u Mađarskoj i Slovačkoj.

Suočena sa brojnim problemima zbog izostanaka igrača koji su pozitivni na korona virus, ali i bez selektora Zorana Roganovića, naša reprezentacija pružila je maksimum, bilo je i perioda odlične igre u napadu, ali su promašaji skupo plaćeni – u prvih 30 minuta nijesu iskorišćena tri od četiri sedmerca, bilo je i nekoliko promašenih zicera, a protiv tima kao što je Danska, to se skupo plaća.

Crna Gora je držala priključak u prvih 10 minuta, a Danska se prvi put odlijepila poslije četiri vezana gola (8:4) u 13. minutu. Šampion svijeta je prvo poluvrijeme zaključio sa tri vezana gola za rekordnih „plus osam“ – 18:10. Tri promašena sedmerca i nekoliko promašenih zicera odveli su „lavove“ u veliki minus nakon prvih 30 minuta.

Branko Vujović je 12 minuta prije kraja smanjio zaostatak na pet golova (23:18), ali je u finišu nedostajalo snage da se značajnije zaprijeti moćnom protivniku. Uz to, Draško Mrvaljević koji je predvodio tim u odsustvu selektora Roganovića, dao je priliku i igračima sa klupe, pa je tako pet momaka debitovalo na najvećoj sceni – golman Nikola Matović, te Radojica Čepić, Vasilije Kaluđerović, Risto Vujačić i Božidar Simić.