Crna Gora lako sa Kanadom, čeka se Srbija

sport
Piše: sport 769 pregleda Dodaj komentar

ajkule crna gora vaterpoloPosao protiv Kanade je lagano odrađen, vaterpolisti Crne Gore su slavili sa 12:4 (2:1, 3:0, 3:3, 4:0) i ušli u četvrtfinale Svjetskog prvenstva u Barseloni.

“Ajkule” sada mogu na miru da čekaju rivala, a to će gotovo sigurno biti Srbija, koja u 17.30 časova igra protiv Rumunije.

Duel sa Kanađanima bio je rezultatski neizvjestan samo na početku, kada je Nikolae Konstantin-Bikari izjednačio na 1:1.

Sve nakon toga je bilo u znaku Crne Gore, koja je sa pet vezanih golova stigla do 6:1 i već na početku drugog poluvremena riješila sve dileme. Meč je i završen serijom 5:0 za maksimalnih plus osam (12:4).

Najefikasniji je bio Aleksandar Ivović sa tri gola, po dva su upisali Mlađan i Nikola Janović i Draško Brguljan, a po jedan Antonio Petrović, Filip Klikovac i Igo Kruzija.

Miloš Šćepanović, koji nije branio na utakmici sa Španijom, a protiv Novog Zelanda je bio između stativa u drugom poluvremenu, zaustavio je 10 šuteva.

Kanađane je predvodio Konstantin Kudaba sa dva pogotka, po jedan su dodali Nikolae Konstantin-Bikari i Kevin Grejem.

Crna Gora – Kanada 12:4 (2:1, 3:0, 3:3, 4:0)

Bazen “Bernat Pikornelj”. Gledalaca: 400. Sudije: Balfanbajev (Kazahstan), Vogel (Mađarska). Igrač više: Crna Gora 6 (3), Kanada 6 (1).

Crna Gora: Radić, Dr. Brguljan 2, Pasković, Petrović 1, Da. Brguljan, Kruzija 1, M. Janović 2, N. Janović 2, Ivović 3, Mišić, Klikovac 1, Jokić, Šćepanović (deset odbrana).

Kanada: Rendl (četiri odbrane), Kudaba 2, Vikalo, Konstantin-Bikari 1, Bojd, Robinson, Tašero, Grejem 1, Digl, Konvej, Gašić, Markizin.