Crna Gora i u Nikšiću bolja od Sjeverne Makedonije

Piše: Ognjen 173 pregleda Dodaj komentar
Tatjana Brnović na večerašnjem meču, Foto: Stefan Ivanović/RSCG
Crna Gora je drugi put u tri dana bila bolja od Sjeverne Makedonije u okviru EHF Euro kupa – nakon 29:21 u Skoplju, „lavice“ su u Nikšiću slavile rezultatom 31:30.

Iako su nastupile bez dvije važne igračice u rotaciji Ristovske i Gjorgijevske, Makedonke su pružile snažan otpor i nijesu se predavale ni kada je Mehmedović pogodila za šest golova prednosti (27:21) u 45. minutu. Tako su poslije serije od pet vezanih golova prišle na samo gol zaostatka (27:26) u 51. minutu.
Kvalitet je u finišu ipak, došao do izražaja, pa su Jovanka Radičević i saigračice sačuvale prednost, iako su Makedonke na gol minusa ponovo prišle u posljednjem minutu– 31:30, što je ispostavilo se bio i konačan rezultat.
Radičević je bila najefikasnija sa devet golova, Tatjana Brnović je postigla pet, a Matea Pletikosić, Ema Ramusović i Majda Mehmedović po četiri.
Crna Gora nakon dva kola ima maksimalan učinak u EHF Euro kupu, kao i Norveška koja je dva puta bila bolja od Slovenije.
Upravo će Norveška biti naredni protivnik u okviru EHF Euro kupa i to u martu naredne godine.
Prethodno našu reprezentaciju u decembru očekuje nastup na Svjetskom prvenstvu u Španiji.