Crna Gora bolja od Kanade

Piše: Reprezentacija.me 707 pregleda Dodaj komentar

fudbal-kadeti-reprezentacija02Kadetska reprezentacija Crne Gore savladala je Kanadu sa 2:0 u posljednjem kolu grupne faze takmičenja na međunarodnom turniru “Nereo Roko”. Uprkos pobjedi, koja im je donijela drugo mjesto u grupi, naša selekcija nije uspjela da izbori plasman u polufinale prestižnog turnira.

Naša selekcija je odmah nametnula svoj stil igre i povela već u 12. minutu kada je nakon brzo izvedenog kornera Marković ubacio oštru loptu u šesnaesterac gdje je Vujnović odlično primio i smjestio u mrežu Kanade. Rano vođstvo omogućilo je našoj selekciji da diktira tempo igre pa je kroz veliki posjed lopte lako privela prvo poluvrijeme kraju.

Na startu nastavka Kanađani su sve karte bacili na napad što je kaznio rezervista Camaj koji je u 52. minutu odlično istrčao kontru, pobjegao svojim čuvarima i ovjerio pobjedu svog tima. U finišu susreta mladi fudbaler je imao priliku da se proslavi ali je lošim procjenama u odlučujućim trenucima samo omogućio protivniku da završi meč sa “samo” dva gola minusa.

U finalu turnira “Nereo Roko” igraće pobjednici tri grupe – SAD, Hrvatska i Japan, kao i Meksiko koji je sakupio najviše bodova u konkurenciji drugoplasiranih ekipa.

Kanada – Crna Gora 0:2