Četvrti dan – tri medalje, prva u streličarstvu

Piše: Reprezentacija.me 803 pregleda Dodaj komentar

Muška i ženska džudo reprezentacija Crne Gore osvojile su zlatne medalje u ekipnoj konkurenciji na Igrama malih zemalja u San Marinu.

Crnogorski džudisti, u sastavu Jusuf Nurković, Arso Milić i Danilo Pantić, pobijedili su u finalu Kipar 2:1.

Dio tima bili su i Balša Sinanović i Marko Bubanja.

Crnogorski džudisti do finala došli su pobjedama protiv Islanda 2:1 i Luksemburga 3:0.

Džudistkinje  Elma LIčina, Ivana Šunjević i Jovana Peković, do zlatnog odličja došle su sa maksimalnim učinkom.

Savladale su Andoru 3:0, Island 3:0, Luksemburg 3:0 i Lihtenštajn 3:0.

Džudisti su turnir u San Marinu završili sa deset medalja – sedam zlatnih, jednom srebrnom i dvije bronzane.

Zlatne medalje pojedinačno osvojili su Danilo Pantić do 100, Marko Bubanja do 90, Arso Milić do 81, Elma Ličina do 52 i Ivana Šunjević do 63 kilograma.

Srebrni je bio Balša Sinanović do 73, a bronzani bili Jusuf Nurković do 66 i Jovana Peković do 70 kilograma.

Bronzana medalja pripala je streličarima Milanu Boroviću i Mini Šibalić, u konkurenciji mješovitih parova.

Oni su danas u meču za treće mjesto slavili protiv Islanda.

“Nijesmo očekivali medalju, jer nijesmo znali kakvi će nam biti rivali na Igrama. Neiskusni smo na međunaodnim takmičenjima. Vjerovali smo da možemo doći do medalje i na kraju smo je i osvojili”, kazala je Šibalić.

Oni su u srijedu pobijedili Lihtenštajn, dok su u meču za finale izgubili od Luksemburga.

Nakon pretposljednjeg dana takmičenja, crnogorski sportisti imaju 25 medalja – 11 zlatnih, četiri srebrne i 10 bronzanih.

Još dvije medalje obezbijedili su stonoteniseri Filip Radović i Ivona Petrić, koji su se plasirali u polufinale pojedinačne konkurencije.

Radović je u grupnoj fazi ostvario skor od četiri pobjede i jednog poraza, dok je Petrić imala tri pobjede u grupi, a u četvrtfinalu je savladala Leticiju Gardi iz San Marina.

Luka Bakić je zaustavljen u prvoj fazi (po dvije pobjede i poraza), dok je Snežana Ćulafić izgubila u četvrtfinalu.

Biciklista Demir Mulić kao devetoplasirani završio je nastup u disciplini mauntinbajk.

On je ostvario vrijeme sat, 19 minuta, 29 sekundi i 68 stotinki.

Nastupilo je 25 takmičara, od kojih su 22 završila trku.

Odbojkaši Andrej Bojić i Marko Bagarić nastup na Igrama malih zemalja završili su na posljednjem, osmom mjestu.

Oni su danas u meču za sedmo mjesto izgubili od Maltežana Robert Balzana i Manuela Rafe 2:1 (17:21, 21:11 i 15:7).

Bojić i Bagarić bili su posljednji i u grupi, a doživjeli su poraze od San Marina, Andore i Luksemburga.